Bayer інвестує 5 млрд євро у дослідження гліфосату для відновлення іміджу компанії
Через судові позови акції Bayer нещодавно досягли свого 7-річного мінімуму

Bayer, німецька хімічна та фармацевтична компанія, не згодна із судовими постановами щодо претензій, що її пестицид на основі гліфосату викликає рак, заявила, що інвестує 5 млрд євро у дослідження речовини для боротьби з бур’янами. Про це повідомляє Reuters.
Запускаючи кампанію з відновлення свого іміджу після поглинання компанії з виробництва гліфосату Monsanto, Bayer також пообіцяв знизити вплив на навколишнє середовище на 30% до 2030 року. Компанія заявила,що прагнутиме зменшити вплив, скоротивши обсяг захисту рослин та забезпечивши більш точне застосування препаратів. Це підвищить прозорість наукових досліджень та майбутнього процесу перереєстрації гліфосату в ЄС.
«Це допоможе відновити і зберегти біологічне різноманіття, боротись із змінами клімату та максимально ефективно використовувати природні ресурси», – йдеться у заяві компанії.
Акції Bayer нещодавно досягли свого 7-річного мінімуму після того, як подружжя з Каліфорнії отримало від компанії понад $2 млрд компенсації. Їм вдалось у суді довести, що саме гербіцид RoundUp компанії Monsanto (власником якої є Bayer) став причиною виникнення у них лімфоми.
Незважаючи на те, що це вже третя виграна справа проти компанії, Bayer продовжує стверджувати, що гліфосат є безпечним.
Зниження вартості акції призвело до того, що ринкова оцінка Bayer наразі складає $56 млрд, що менше, ніж та сума, яку компанія заплатила за Monsanto. Це в свою чергу стало причиною посиленого тиску на генерального директора Bayer Вернера Бауманна, який взяв на себе персональну відповідальність за відновлення іміджу компанії .
Нагадаємо: влітку 2018 року Bayer зобов’язали сплатити $78,6 млн садівнику Дуейну Джонсону.
У березні 2019 року суд у Сан-Франциско зобов’язав компанію Monsanto до виплати $80,3 млн 70-річному чоловікові з онкологічним діагнозом. Присяжні суду визнали хімікат гліфосат значним фактором, що вплинув на розвиток захворювання у цього чоловіка, який активно використовував його впродовж майже трьох десятиліть.
Як повідомлялось, концерн Bayer у 2018 році купив компанію Monsanto за $63 млрд, що стало найдорожчою зарубіжною покупкою, здійсненою німецькою компанією за всю історію. З моменту покупки Monsanto акції Bayer подешевшали більш ніж на 40%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].