Bayer інвестує 5 млрд євро у дослідження гліфосату для відновлення іміджу компанії

Bayer інвестує 5 млрд євро у дослідження гліфосату для відновлення іміджу компанії

Через судові позови акції Bayer нещодавно досягли свого 7-річного мінімуму

Bayer інвестує 5 млрд євро у дослідження гліфосату для відновлення іміджу компанії
фото pixabay.com

Bayer, німецька хімічна та фармацевтична компанія, не згодна із судовими постановами щодо претензій, що її пестицид на основі гліфосату викликає рак, заявила, що інвестує 5 млрд євро у дослідження речовини для боротьби з бур’янами. Про це повідомляє Reuters.

Запускаючи кампанію з відновлення свого іміджу після поглинання компанії з виробництва гліфосату Monsanto, Bayer також пообіцяв знизити вплив на навколишнє середовище на 30% до 2030 року. Компанія заявила,що прагнутиме зменшити вплив, скоротивши обсяг захисту рослин та забезпечивши більш точне застосування препаратів. Це підвищить прозорість наукових досліджень та майбутнього процесу перереєстрації гліфосату в ЄС.

«Це допоможе відновити і зберегти біологічне різноманіття, боротись із змінами клімату та максимально ефективно використовувати природні ресурси», – йдеться у заяві компанії.

Акції Bayer нещодавно досягли свого 7-річного мінімуму після того, як подружжя з Каліфорнії отримало від компанії понад $2 млрд компенсації. Їм вдалось у суді довести, що  саме гербіцид RoundUp компанії Monsanto (власником якої є Bayer) став причиною виникнення у них лімфоми.

Незважаючи на те, що це вже третя виграна справа проти компанії, Bayer продовжує стверджувати, що гліфосат є безпечним.

Зниження вартості акції призвело до того, що ринкова оцінка Bayer наразі складає $56 млрд, що менше, ніж та сума, яку компанія заплатила за Monsanto. Це в свою чергу стало причиною посиленого тиску на генерального директора Bayer Вернера Бауманна, який взяв на себе персональну відповідальність за відновлення іміджу компанії .

Нагадаємо: влітку 2018 року Bayer зобов’язали сплатити $78,6 млн садівнику Дуейну Джонсону.

У березні 2019 року суд у Сан-Франциско зобов’язав компанію Monsanto до виплати $80,3 млн 70-річному чоловікові з онкологічним діагнозом. Присяжні суду визнали хімікат гліфосат значним фактором, що вплинув на розвиток захворювання у цього чоловіка, який активно використовував його впродовж майже трьох десятиліть.

Як повідомлялось, концерн Bayer у 2018 році купив компанію Monsanto за $63 млрд, що стало найдорожчою зарубіжною покупкою, здійсненою німецькою компанією за всю історію. З моменту покупки Monsanto акції Bayer подешевшали більш ніж на 40%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті