Прокуратура підозрює двох директорів товариств у привласненні понад 400 млн грн «Укртрансгазу»

Прокуратура підозрює двох директорів товариств у привласненні понад 400 млн грн «Укртрансгазу»

Наразі вживаються заходи до розшуку керівників вказаних підприємств для вручення їм підозр

Прокуратура підозрює двох директорів товариств у привласненні понад 400 млн грн «Укртрансгазу»
Фото: pixabay.com

Прокуратурою Київської області  підозрює двох директорів товариств у привласненні коштів ПАТ «Укртрансгаз» та їх дочірніх підприємств на суму майже 400 млн грн. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що впродовж 2012 року директорами двох товариств укладено ряд договорів на закупівлю товарів та надання послуг за державні кошти в сумі майже 400 млн грн для потреб ПАТ «Укртрансгаз» та її дочірніх підприємств.

У подальшому з метою заволодіння державними коштами ними складено фіктивні документи про поставлення товарів та надання послуг, чого в дійсності не було. Зокрема товари, які мали постачатися іноземним товариством на територію України взагалі не імпортувалися, зовнішньоекономічні договори на їх закупівлю не укладалися.

Наразі вживаються заходи до розшуку керівників вказаних підприємств для вручення їм підозр за ч.5 ст.191 КК України та вирішення питання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Крім того, тривають слідчі дії з метою перевірки на причетність до вчинення цього та інших злочинів службовими особами ПАТ «Укртрансгаз» та їх дочірніх підприємств та оголошення останнім підозр у вчиненні злочинів.

«Укртрансгаз» – державне підприємство, яке виступає оператором усієї газотранспортної системи України (ГТС), що є другою найбільшою в Європі системою після російської.

Наразі відбувається процес виведення УТГ з-під юрисдикції НАК «Нафтогаз України» та створення окремого самостійного ПАТ «Магістральні газопроводи України» (ПАТ «МГУ»), як того вимагає законодавство ЄС. До нового ПАТ перейде майно, що належить державі, і оцінюється у 329 млрд грн – це магістральні труби та інфраструктура, і активи, що належать самому УТГ – на 28 млрд грн.

Нагадаємо: колишній головний виконавчий директор НАК «Нафтогаз України», Юрій Вітренко у березні 2019 року заявив, що з  ІV кварталу 2018 року продаж газу з газових сховищ ведеться за корупційною схемою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті