ПриватБанк має погасити борг перед Коломойським – ВСУ

ПриватБанк має погасити борг перед Коломойським – ВСУ

ТОВ «Акватера» як майновий поручитель сплатив Нацбанку в рахунок погашення частини заборгованості ПриватБанку по рефінансуванню 25 млн грн

ПриватБанк має погасити борг перед Коломойським – ВСУ
Фото: УНІАН

Верховний Суд 4 червня відмовився задовольнити касаційну скаргу ПриватБанку та залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій у справі №910/22722/17, якими було задоволено позов ТОВ «Акватера» (кінцеві бенефіціари – Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов) та стягнуто з ПриватБанку 25 млн грн. Про це повідомляє Finbalance.

ТОВ «Акватера» як майновий поручитель сплатив Національному банку України (НБУ) в рахунок погашення частини заборгованості ПриватБанку по рефінансуванню цю суму.

Крім того, 28 травня Госпсуд Києва задовольнив позов ПрАТ «Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат» (пов’язують з «приватівцями») в справі №910/23070/17 та зобов’язав ПриватБанк повернути для позивача 8,15 млн грн, які ПрАТ «Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат» як майновий поручитель сплатив Нацбанку в рахунок погашення частини заборгованості ПриватБанку по рефінансуванню.

Справа №910/23070/17 розглядається в судах по другому колу. У 2018 році суди першої та апеляційної інстанції задовольнили вказаний позов ПрАТ «Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат», однак у березні-2019 Верховний Суд скасував відповідні рішення та відправив цю справу на новий розгляд у Госпсуд Києва.

За даними НБУ, борг ПриватБанку перед НБУ по рефінансуванню на 1 травня цього року становив 9,3 млрд грн (тоді як на початок 2017 року – тобто фактично відразу після націоналізації – 18 млрд грн).

Госпсуд Києва у квітні відкрив провадження за кількома новими позовами Коломойського до НБУ та ПриватБанку щодо визнання недійсними кредитних договорів та визнання недійсною поруки. Нацбанк висловлював думку, що таким чином Коломойський хоче заблокувати позов НБУ в Швейцарії. 

У квітні Окружний адмінсуд  Києва на вимогу Коломойського визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Після цього олігарх публічно заявив, що уряд має вибір – або повернути банк колишнім акціонерам, а виплатити компенсацію на 2 млрд дол. Згодом він констатував, що планує стати співвласником ПриватБанку разом з державою.

НБУ 24 травня подав апеляції на два вердикти Окружного адміністративного суду Києва від, які скасували рішення НБУ про виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави та визначення переліку пов'язаних осіб з ПриватБанком.

За словами першої заступниці голови регулятора, НБУ вдруге націоналізує ПриватБанк якщо суд вирішить анулювати рішення від 2016 року про його передачу в державну власність. 

Заступниця голови правління ПриватБанку Галина Пахачук у червні 2019 року заявляла, що компанії, ймовірно підконтрольні колишнім власникам банку, на сьогодні в гривневому еквіваленті винні банку 240 млрд грн. 212 млрд з них – це підтверджені аудиторським висновком кредити плюс відсотки, які нараховані, але не отримані відповідно, коли зростає курс, збільшується і зобов’язання за валютною позицією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті