Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Україна ще раз націоналізує ПриватБанк, якщо буде потрібно – Рожкова

Україна ще раз націоналізує ПриватБанк, якщо буде потрібно – Рожкова

Якщо банк повернуть екс-власникам, НБУ вилучить вкладені в нього кошти і він знову стане неплатоспроможним

Україна ще раз націоналізує ПриватБанк, якщо буде потрібно – Рожкова
фото Shutterstock

Національний банк України вдруге націоналізує ПриватБанк якщо суд вирішить анулювати рішення від 2016 року про його передачу в державну власність. Про це в інтерв’ю Reuters заявила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

«Рішучість першого заступника глави НБУ тримати ПриватБанк в руках держави поки може заспокоїти іноземних кредиторів та інвесторів, які занепокоєні тим, що правові спори щодо ПриватБанку загрожують фінансовій стабільності України», – зазначає видання.

Українська влада вступила в боротьбу з екс-власником націоналізованого банку Ігорем Коломойським, одним з найбагатших людей України, який вважає, що банк у нього відібрали безпідставно.

За словами Рожкової, скасування націоналізації підірве українську програму в $3,9 млрд з МВФ та зруйнує довіру інвесторів.

Рейтингове агентство Moody's минулого місяця заявило, що скасування рішення нанесе удар по кредитному рейтингу країни.

Також це створить проблеми і для новообраного президента Володимира Зеленського, який має давні ділові зв’язки з Коломойським, але відкидає усі припущення, що він поверне олігарху ПриватБанк або запропонує йому компенсацію.

Рожква також нагадала, що держава влила в банк 155 млрд гривень. Якщо банк повернуть попереднім власникам, ці гроші будуть вилучені з капіталу і банк знову стане неплатоспроможним. Це в свою чергу означатиме або ліквідацію банку, або повернення його в державну власність, наголосила вона.

ПриватБанк є найбільшим кредитором України і має найбільшу кількість вкладників (близько 20 млн осіб за даними Рожкової).

За словами першого заступника глави НБУ, питання щодо ПривтБанку, скоріше всього, встане на повістку дня, коли місія МВФ відвідає Київ наступного тижня.

Нагадаємо: уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконної, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування шкоди. В даний час сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях.

Як писав Mind, Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконноюНацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені в своїй правоті.

Згідно з даними Нацбанку України, ПриватБанк на 1 січня 2019 року за розміром загальних активів (525,25 млрд грн) займав 1-е місце серед 77 діючих в країні банків.

Як повідомлялось,  19 квітня екс-власник фінустанови Ігор Коломойський подав до Господарського суду Києва 5 нових позовів до НБУ та ПриватБанку.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті