Захворіло у світі
116,872,436
Померло у світі
2,593,931
Вилікувалось у світі
66,149,832
Захворіло в Україні
1,406,800
Померло в Україні
27,128
Вилікувалось в Україні
1,198,254
Коломойський намагається заблокувати позов НБУ

Коломойський намагається заблокувати позов НБУ

За даними регулятора, такий позов – це спроба Коломойського зупинити та унеможливити розгляд ініційованих НБУ справ у Швейцарії

Коломойський намагається заблокувати позов НБУ
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

31 травня 2019 року Господарський суд Києва розглядатиме справу за позовом екс-акціонера ПриватБанку Ігоря Коломойського до Національного банку України та ПриватБанку про визнання недійсними п’яти кредитних договорів рефінансування та п'яти договорів особистої поруки Коломойського за цими договорами. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

За даними регулятора, такий позов та зазначені позовні вимоги – це спроба Коломойського зупинити та унеможливити розгляд ініційованих НБУ справ у Швейцарії.

«Це свідчить про небажання І. Коломойського виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами поруки», – йдеться в повідомленні.

У грудні 2018 року НБУ звернувся до Першої інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви за місцем проживання Коломойського з метою стягнення з нього  заборгованості як з фінансового поручителя перед НБУ.

2016 року Коломойський, який саме в той час був співвласником істотної частки ПриватБанку, уклав із Національним банком договори поруки та з власної волі особисто зобов'язався виконати вимоги Нацбанку з повернення кредитів рефінансування, отриманих ПриватБанком за період 2008–2014 років. Як фактично, так і юридично Коломойський залишається боржником перед НБУ за вказаними кредитами ПриватБанку, заборгованість за якими на сьогодні складає 9,2 млрд грн.

Схожі позовні вимоги Коломойського вже були задоволені Печерським районним судом Києва 20 квітня 2019 року за наявної протилежної та однозначної судової практики Верховного суду в подібних правовідносинах.

«Національний банк звертає увагу, що в разі визнання кредитних договорів та договорів поруки недійсними в порушення принципу естопель (широко застосовується в практиці Верховного суду) Господарський суд м. Києва фактично встановить можливість І. Коломойському уникнути відповідальності за виконання взятих зобов’язань за договорами особистої поруки», – йдеться в повідомленні.

Крім того, це  ускладнить захист інтересів як НБУ, так і держави в судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих державі колишніми власниками ПриватБанку.

Нагадаємо: нещодавно стало відомо, що ПриватБанк відсудив 890 млн у «приватівців», але не програв у справі щодо арешту нерухомості.

Як повідомлялось, ПриватБанк подав позов проти Коломойського до суду США.

Як раніше повідомляли ЗМІ, 19 квітня цього року екс-власник фінустанови Ігор Коломойський подав до Господарського суду Києва 5 нових позовів до НБУ та ПриватБанку.  

Нагадаємо: 20 квітня суд розірвав договір поруки Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку.

Раніше Окружний суд Києва виніс два рішення на користь Коломойського щодо ПриватБанку – скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов'язаних із ПриватБанком фізичних та юридичних осіб.

Крім того, цей суд 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду та впевнені у своїй правоті.

Раніше повідомлялось, що Коломойський повернувся та повідомив, що вирішив найближчі п’ять років прожити в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті