ЄС виділив 29,5 млн євро на експертну підтримку податкової та митної реформ в рамках EU4PFM

ЄС виділив 29,5 млн євро на експертну підтримку податкової та митної реформ в рамках EU4PFM

Литва профінансувала проект на 500 000 євро

ЄС виділив 29,5 млн євро на експертну підтримку податкової та митної реформ в рамках EU4PFM
Фото: pixabay.com

ЄС виділив 29,5 млн євро на фінансування третьої та четвертої складової програми підтримки управління державними фінансами EU4PFM, які будуть направлені на експертний супровід податкової  та митної реформ в Україні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Програма передбачає роботу ключових експертів з залученням також інших українських та європейських спеціалістів, повідомив керівник програми EU4PFM Егон Веєрме під час прес-конференціїї у Києві.

На IT-фонд з загальної суми було виділено 17 млн євро. Литва профінансувала проект на 500 000 євро.

Більшість експертів буде знаходитися у Києві, однак частина з них – у Вільнюсі. Програма розрахована на 4 роки.

За словами Веєрме, у рамках реалізації складових програми в Україні буде створено постійний офіс.

«Це довгострокова пограма, розрахована на 4 роки. Зараз гарний час, щоб її починати. Ми почали фактично 7-8 місяців тому: обговорювали,що потрібно зробити, відбирали експертів. Це якісний продукт, на який ми покладаємо великі та небезпідставні сподівання», – пояснив голова Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов.

На першому етапі буде реалізовано декілька проектів – в першу чергу, оптимізація бізнес-процесів з адміністрування податків, зокрема, податку на додаткову вартість та податку на прибуток, додав Верланов.

Програма EU4PFM впроваджується у рамках Європейського інструменту сусідства в об’ємі 55 млн євро. Закінчення компонентів програми очікується у 2022 році.

Нагадаємо: обсяг прямих іноземних інвестицій в Україні в минулому році скоротився на 9% і склав $2,4 млрд. Експерти вважають, що причиною є політична невизначеність в країні. За даними доповіді Конференції ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД),глобальний клімат для міжнародної торгівлі та інвестицій вже не такий сприятливий, як раніше, коли світова економіка росла завдяки експорту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті