Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Відсьогодні припиняється обов'язковий продаж валюти бізнесом

Відсьогодні припиняється обов'язковий продаж валюти бізнесом

Протягом доволі тривалого часу бізнес продавав понад 90% валюти

Відсьогодні припиняється обов'язковий продаж валюти бізнесом
Фото: pixabay.com

Норма, яка зобов’язувала бізнес продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку перестане діяти сьогодні, 20 червня. Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Раніше норматив обов’язкового продажу валютних надходжень становив 50%. З 1 березня його було знижено до 30% завдяки імплементації оновленого валютного законодавства – Закону України «Про валюту і валютні операції».

Загалом протягом доволі тривалого часу бізнес продавав понад 90% валюти.

«Наразі ця вимога скасовується взагалі. Це черговий крок до повноцінної валютної лібералізації та забезпечення вільного руху капіталу у відповідності до Угоди про Асоціацію Україна – ЄС. До того ж це абсолютно нормальна практика, за якою живе весь світ, і добре, що це врешті знову повноцінно запрацює в Україні. Тимчасові заходи, які в наших умовах тривали достатньо довгий строк, нарешті скасовано. Операційно це створювало значні труднощі для бізнесу у вигляді обов’язковості конвертації валюти, що значно ускладнювало процедури і строки розрахунків. Нам слід якнайскоріше переходити до режиму вільного руху капіталу», – наголосив керівник департаменту з представництва інтересів компаній – членів ЄБА Ігор Гоцик.

У контексті лібералізації та зняття всіх валютних обмежень завдяки покращенню макроекономічних умов Нацбанк вирішив скасувати вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень. 

Нагадаємо: Верховна Рада схвалила Закон «Про валюту та валютні операції» 21 червня 2018 року

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті