Захворіло у світі
6,382,952
Померло у світі
380,318
Вилікувалось у світі
2,731,342
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
Apple просить Трампа не вводити мита на товари з Китаю

Apple просить Трампа не вводити мита на товари з Китаю

Компанія опиниться у невигідному становищі поруч з китайськими конкурентами через додаткові витрати

Apple просить Трампа не вводити мита на товари з Китаю
фото Shutterstock

Американська компанія Apple попросила адміністрацію президента Дональда Трампа не вводити додаткові мита на товари з Китаю. Про це йдеться в листі, який корпорація адресувала голові Торгового представництва США Роберту Лайтхайзеру, пишуть Ведомости.

В листі повідомляється, що від нових тарифів постраждає виробництво всіх флагманських продуктів компанії, включаючи iPhone, iPad, Mac, AirPods і AppleTV, а також аксесуари до них. Внесок корпорації в економіку США знизиться, попереджає Apple.

На думку Apple, через торгову війну з Китаєм конкурентоздатність її продукції на світовому ринку знизиться, тому що китайські конкуренти не будуть зазнавати таких витрат, а тому опиняться в більш виграшному положенні.

На початку травня Трамп підвищив з 10 до 25% мита на імпорт китайських товарів вартістю $200 млрд через невдоволення тим, як просуваються торгові переговори з Пекіном. Потім він доручив уряду підготуватися до введення 25%-вих мит на товари вартістю ще на $300 млрд. Таким чином, під мита може потрапити фактично весь імпорт з Китаю, а переговори між сторонами з тих пір не відновилися.

Остаточне рішення про введення таких мит буде прийнято наприкінці червня, до саміту G20 в японському місті Осака, раніше обіцяв Трамп.

Компанії не вперше звертаються до Трампа з проханням не вводити мита. Наприкінці травня 173 компанії, включаючи Nike, Adidas, Converse, Asics, Clarks та інші виробники одягу і взуття, підписали лист до президента США, в якому попередили про «катастрофічні» наслідки нових мит для споживачів у США і для економіки країни.

Нагадаємо, Apple готується до перенесення виробництва з Китаю в інші країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті