Apple просить Трампа не вводити мита на товари з Китаю
Компанія опиниться у невигідному становищі поруч з китайськими конкурентами через додаткові витрати

Американська компанія Apple попросила адміністрацію президента Дональда Трампа не вводити додаткові мита на товари з Китаю. Про це йдеться в листі, який корпорація адресувала голові Торгового представництва США Роберту Лайтхайзеру, пишуть Ведомости.
В листі повідомляється, що від нових тарифів постраждає виробництво всіх флагманських продуктів компанії, включаючи iPhone, iPad, Mac, AirPods і AppleTV, а також аксесуари до них. Внесок корпорації в економіку США знизиться, попереджає Apple.
На думку Apple, через торгову війну з Китаєм конкурентоздатність її продукції на світовому ринку знизиться, тому що китайські конкуренти не будуть зазнавати таких витрат, а тому опиняться в більш виграшному положенні.
На початку травня Трамп підвищив з 10 до 25% мита на імпорт китайських товарів вартістю $200 млрд через невдоволення тим, як просуваються торгові переговори з Пекіном. Потім він доручив уряду підготуватися до введення 25%-вих мит на товари вартістю ще на $300 млрд. Таким чином, під мита може потрапити фактично весь імпорт з Китаю, а переговори між сторонами з тих пір не відновилися.
Остаточне рішення про введення таких мит буде прийнято наприкінці червня, до саміту G20 в японському місті Осака, раніше обіцяв Трамп.
Компанії не вперше звертаються до Трампа з проханням не вводити мита. Наприкінці травня 173 компанії, включаючи Nike, Adidas, Converse, Asics, Clarks та інші виробники одягу і взуття, підписали лист до президента США, в якому попередили про «катастрофічні» наслідки нових мит для споживачів у США і для економіки країни.
Нагадаємо, Apple готується до перенесення виробництва з Китаю в інші країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].