В Тихий океан запустили 600-метрову плаваючу установку для вилову сміття

В Тихий океан запустили 600-метрову плаваючу установку для вилову сміття

Пристрій відремонтували після минулорічної поломки

В Тихий океан запустили 600-метрову плаваючу установку для вилову сміття
Environmental Science & Engineering Magazine

Плаваючий пристрій, призначений для виловлювання пластикових відходів, було запущено в Тихий океан у другій спробі очистити величезний острів сміття, відомий як Тихоокеанська сміттєва пляма, що циркулює між Каліфорнією і Гаваями, пише ABC News.

Бойян Cлат, творець проекту «Очищення океану», повідомив у Твіттері, що плаваюча стріла довжиною 600 метрів, яка розвалилася наприкінці минулого року, була відправлена назад у Тихий океан після чотирьох місяців ремонту.

Минулого вересня корабель відбуксирував U-подібну установку з Сан-Франциско до сміттєвої плями, щоб виловлювати пластик. Але після 4-х місяців в море установка розвалилася під під дією хвиль і вітру.

«Сподіваюся, цього разу в нас не буде сюрпризів, – написав Слат. – У будь-якому випадку, ми багато чому навчимося з цієї кампанії».

Оснащений лампами на сонячній енергії, камерами, датчиками і супутниковими антенами, пристрій має намір постійно повідомляти про своє місцезнаходження, дозволяючи допоміжному судну виловлювати зібраний пластик кожні кілька місяців і перевозити його на сушу.

Слат зазначив, що сподівається колись розгорнути 60 таких установок для видалення пластикового сміття з поверхні океану.

Як повідомлялося, Ocean Cleanup запустила наймасштабніший проект із очистки океану від пластику.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті