В Росії назвали умову для збереження транзиту газу через Україну
В уряді РФ вважають, що спочатку треба врегулювати судові суперечки між «Газпромом» і «Нафтогазом»

Росія готова зберегти транзит газу через Україну після 2019 року, але тільки на економічно рентабельних умовах і в разі справедливого врегулювання судових спорів між «Газпромом» і «Нафтогазом». Про це заявив журналістам перший заступник глави апарату уряду РФ Сергій Приходько, передає ТАСС.
«Що стосується транзиту російського газу через територію України, то ми готові його зберегти на економічно рентабельних умовах, але в разі справедливого врегулювання всіх судових суперечок між ПАТ « Газпром» і НАК «Нафтогаз України», – сказав він.
Приходько підкреслив, що концепція «Північного потоку – 2» не передбачає припинення транзиту за діючими маршрутами і «це стосується як України, так і інших країн».
«Російська сторона неодноразово заявляла про готовність зберегти транзит газу через українську газотранспортну систему на взаємоприйнятних умовах після 2019 року. Для того, щоб це відбулося, необхідно врегулювати відносини між зацікавленими компаніями, узгодити економічні умови і створити атмосферу, що сприяє нормальному діалогу», – сказав політик.
Відповідаючи на питання, чи буде тема «Північного потоку – 2» і українського транзиту підніматися під час переговорів в Гаврі в понеділок під час зустрічі прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва і прем'єр-міністра Франції Едуара Філіпа, представник кабміну РФ зазначив, що російська сторона готова «обговорювати будь-яку тематику, в тому числі пов'язану з поставками російського газу в Європу «. Приходько нагадав, що, з огляду на зростання попиту в Європі на енергоносії, Москва виступає за диверсифікацію маршрутів поставок за рахунок використання нової та вже існуючої інфраструктури за умови наявності економічної привабливості та доцільності таких проектів.
Нагадаємо: чинний контракт на транзит газу через Україну закінчується 31 грудня 2019 року. Єврокомісія розраховує домогтися від Росії гарантій хоча б часткового збереження українського транзиту з 2020 року.
Як повідомлялось, нещодавно «Газпром» запропонував компанії «Нафтогаз України» укласти мирову угоду, яка дозволила б врегулювати суперечку між двома компаніями про виплати кожній із них. Новак також зазначив, що «Газпром» готовий на продовження транзитного контракту на поточних умовах і міг би на 25% знизити ціну на газ для України.
Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко зі свого боку заявив, що така «мирова угода» є абсурдною. Росія пропонує, щоб Україна «добровільно» відмовилася від $2,8 млрд, а по максимуму ще й повернулась у статус боржника за положенням контракту «бери або плати» (понад $80 млрд до кінця 2019 року) та газ, відібраний у 2014-2015 році (біля $4 млрд), заради продовження поточного контракту.
Пізніше російська сторона заявила про неможливість укладення контракту на транзит газу з Україною на європейських умовах через відсутність у країні необхідних для цього структур.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].