Захворіло у світі
20,092,855
Померло у світі
736,254
Вилікувалось у світі
12,350,879
Захворіло в Україні
83,115
Померло в Україні
1,951
Вилікувалось в Україні
44,934
АМКУ оштрафував 4 майданчики з оцінки майна за змову на 13,9 млн грн

АМКУ оштрафував 4 майданчики з оцінки майна за змову на 13,9 млн грн

Фірми використовували однакові ІР-адреси для банківськіх справ, мали спільних контактних осіб, одночасно і однаково підіймали ціни на свої послуги

АМКУ оштрафував 4 майданчики з оцінки майна за змову на 13,9 млн грн
Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет України (АМКУ) наклав штраф на чотири майданчики з оцінки майна, які за даними ЗМІ пов'язані з нардепом Антоном Яценком. Всього накладено штраф за змову на чотири компанії – 13,9 млн грн.Про це повідомила державна уповноважена АМКУ Агія Загребельська на своїй сорінці у Facebook.

Комітет прийняв рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про захист економічної конкуренції на:

  • ПП «Ві Ай Пі Департамент» у розмірі 10,3 млн грн;
  • ТОВ «Акцепт онлайн» у розмірі 339 999 грн;
  • ТОВ «Про закупівлі» у розмірі 1,3 млн грн;
  • ПП «Інформаційно-консалтинговий центр АСБОУ» у розмірі 1,9 млн грн.

Зазначені компанії у 2018 році вчинили порушення, передбачене ч. 3 ст. 6 та п. 1 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які призвели до обмеження конкуренції на ринку.

«Ми виявили низку ознак змови. Наприклад, фірми використовували однакові ІР-адреси у відносинах з банком, мали спільних контактних осіб, одночасно і однаково підіймали ціни на свої послуги. При цьому зростання ціни з 390 до 510 грн впродовж кількох місяців роботи було набагато більшим від річної інфляції та курсових коливань гривні», – написала Загребельська.

Продовжили боротьбу з монополією невеликої групи приватних компаній, що завдяки низці рішень державних органів...

Опубликовано Агія Загребельська Четверг, 20 июня 2019 г.

Загалом у 2018 році чотири майданчики отримали за свої послуги від споживачів 183 млн грн, з яких чверть суми було відразу спрямовано на виплату дивідендів та надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги певним особам.

За час перевірки з серпня 2018 року зазначені компанії та компанія розробник програмного забезпечення були оштрафовані на загальну суму 17,4 млн грн.

Раніше повідомлялося, що тимчасовою адмінколегією АМКУ 20 червня було накладено штраф на компанії «Укрбуду», що брали участь у змові на торгах за Шулявський міст, у розмірі 112 млн грн. У ході розслідування зібрано докази, що компанії «Північно-український будівельний альянс» та «Спецбуд-Плюс» (обидві входять до корпорації «Укрбуд») діяли у змові.

Нагадаємо: адмінколегія АМКУ наклала штраф на будівельні компанії «Дорлідер» і «Полтавабудцентр», що порушили закон України «Про захист економічної конкуренції», у розмірі 15,6 млн грн. ТОВ «СК Дорлідер» виграло 17 тендерів на ремонт доріг в Миколаєві, де єдиним конкурентом на торгах виступало ПП «Полтавабудцентр».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті