«На добу вперед»: НКРЕКП внесла зміни в правила купівлі-продажу е/е з 1 липня

«На добу вперед»: НКРЕКП внесла зміни в правила купівлі-продажу е/е з 1 липня

При розрахунках використовується два періоди протягом доби - мінімального навантаження (з 00:00 по 08:00 і 23:00 за 24:00) і максимального (решту часу)

«На добу вперед»: НКРЕКП внесла зміни в правила купівлі-продажу е/е з 1 липня
Фото: pixabay.com

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), внесла зміни в правила купівлі-продажу електроенергії що запускаються з 1 липня, у сегментах нового оптового ринку е/е, змінивши формулу розрахунку граничних цін на цих сегментах, так званих «prices cap». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідний проект постанови затвердили сьогодні, 24 червня.

Правила відкориговані з урахуванням постанови Кабінету Міністрів про покладання спецзобов'язань (PSO) на ринку е/е.

Правила передбачають 9-місячний перехідний період з моменту введення РСВ і ВСР, протягом якого енерговиробники в своїх заявках з продажу е/е вказують ціну, не вище максимального значення за середні показники за останні три місяці до введення нових сегментів. Раніше перехідний період мав складати 6 місяів.

При покладанні PSO на оператора системи передачі (НЕК «Укренерго») це значення буде множитися на понижуючий коефіцієнт (відношення фактичної оптової ринкової ціни без дотацій до фактичної оптової ринкової ціни, що містить дотаційні сертифікати).

За попередніми розрахунками НКРЕКП, здійсненим для оцінки витрат НЕК «Укренерго» щодо закупівлі «технологічної» е/е на РСВ, середня гранична ціна на РСВ на період дії цінових обмежень складе 1,62 грн за кВт-год (без ПДВ).

При розрахунках, які зобов'язане здійснити ДП «Оператор ринку» і опублікувати їх 28 червня, використовується два періоди протягом доби – мінімального навантаження (з 00:00 по 08:00 і 23:00 за 24:00) і максимального (решту часу) . При цьому представники теплової генерації виступили проти 9-годинного нічного періоду (мінімального навантаження), мотивуючи це тим, що така періодизація знизить їхню тарифну виручку. Теплова генерація також вважає занадто тривалим 9-місячний перехідний період, протягом якого ціни на її продукцію будуть регулюватися. При цьому ТЕС буде складно знайти покупців на свою е/е за двосторонніми договорами з більш високим, ніж встановленим адміністративної на РСВ, цінами.

Нагадаємо: НКРЕКП пропонує визначити «Енергоатом» постачальником електроенергії для населення. Компенсувати збитки від продажу електроенергії для населення хочуть за рахунок «Енергоатому», а не ДТЕК Ахметова.

Раніше повідомлялось, що Міненерго хоче покласти спеціальні зобов’язання на «Укргідроенерго» та «Енергоатом».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло