Верховний суд визнав «Укрпідшипник» Клюєвих банкрутом

Верховний суд визнав «Укрпідшипник» Клюєвих банкрутом

Верховний суд не задовольнив касаційну скаргу Укрексімбанку щодо 2 млрд грн

Верховний суд визнав «Укрпідшипник» Клюєвих банкрутом
Фото: pixabay.com

Верховний суд відмовився 19 червня задовольнити касаційну скаргу «Укрексімбанку» та залишив без змін постанову Східного апеляційного госпсуду від 17 січня 2019 і постанову Госпсуду Донецької області від 3 липня 2018 (у справі №905/3071/17),  за якими ПрАТ «Укрпідшипник» було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців. Про це повідомляє  Finbalance

Госпсуд Донецької області 30 травня 2018 затвердив реєстр вимог кредиторів ПрАТ «Укрпідшипник», окремо внісши до нього в тому числі вимоги Укрексімбанку на 1,73 млрд грн та Промінвестбанку на 107,5 млн грн як такі, що забезпечені заставою (іпотекою) майна боржника.

Укрексімбанк подавав апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції від 30 травня 2018, в якій просив Східний апеляційний госпсуд визнати в повному обсязі заявлені вимоги до ПрАТ «Укрпідшипник» (на 2,03 млрд грн).

Згідно з балансом боржника від 30 вересня 2017, розмір оборотних та необоротних активів боржника – 537,4 млн грн, тоді як обсяг довгострокових зобов`язань та забезпечень – 2,02 млрд грн.

За даними держреєстру, власниками істотної частини в ПрАТ «Укрпідшипник» є брати Клюєви.

Нагадаємо: у травні 2019 року Кабмін призначив кандидатури незалежних членів та представників держави в наглядові ради трьох державних банків: АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк» та АТ КБ «ПриватБанк». Їх повноваження почалися з 14 червня. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті