Запуск криптовалюти Libra від Facebook несе загрозу всім валютам світу, в тому числі гривні

Запуск криптовалюти Libra від Facebook несе загрозу всім валютам світу, в тому числі гривні

Якщо комерційні банки почнуть випускати власну криптовалюту, розгорнеться справжня валютна війна

Этот материал также доступен на русском языке
Запуск криптовалюти Libra від Facebook несе загрозу всім валютам світу, в тому числі гривні
фото pixabay.com

Facebook Inc. хоче створити нову глобальну валюту, яка задовольняла б «щоденні фінансові потреби мільярдів людей», але це завдасть серйозних проблем центробанкам багатьох країн світу, пише експерт Енді Мукхерджі з Bloomberg Opinion.

Якщо токен на основі блокчейн-технології, який отримає назву Libra, стане популярним, це буде мати ряд наслідків для всіх країн. Ніщо не завадить регуляторам випустити свої власні криптовалюти через комерційні банки, щоб скласти конкуренцію монстру соцмереж, і в кінцевому підсумку може розгорнутися справжня валютна війна 21-го століття, стверджує Мукхерджі.

Керуючий партнер лізингової компанії «ЕСКА Капітал» Сергій Васьков стверджує, що Libra несе ризики в тому числі й для української гривні.

«Для Facebook це спосіб стати найбільшим банком у світі без зайвої паперової та бюрократичної тяганини і традиційних для такої фінансової структури витрат. У найпопулярнішої соцмережі в світі зараз близько 2 млрд користувачів. Відповідно, ці люди – потенційні клієнти їх «банку». Уявіть, що хоча б 30% почнуть користуватися Libra, і ви отримаєте масштаби. І багато хто захоче це робити – людина одним кліком в WhatsApp і Messenger зможе розплачуватися в кафе і здійснювати міжнародні грошові перекази. Зручно? Звичайно», – розповідає Васьков у коментарі для Інтерфакс-Україна.

Libra – це не класична криптовалюта, а так званий stablecoin. Курс її буде стабільним, на відміну від інших криптовалют, оскільки Libra забезпечена валютними резервами та активами, пояснює він.

«Для гривні є великі ризики, – вважає економіст. – Якась частина молодого покоління з радістю перейде на розрахунки в Libra. Наскільки цей процес буде масовим, неможливо зараз передбачити, але для гривні є небезпека. Як і для всіх валют країн третього світу».

«Ще одна сфера ризику – грошові перекази від «заробітчан». На сьогодні досить велика частина валютних надходжень в Україну надходить від них. Якщо вони швидко зрозуміють, що набагато дешевше переводити в Libra гроші своїм родичам, то приплив валюти в країну через офіційні канали істотно обмежиться», – стверджує Васьков.

Як повідомлялося, на початку 2020 року Facebook створить спеціальний підрозділ Calibra, який займатиметься фінансовими послугами. Першим продуктом Calibra стане цифровий гаманець для Libra, який буде доступним в Messenger, WhatsApp та у вигляді окремого додатку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло