Захворіло у світі
11,495,412
Померло у світі
535,185
Вилікувалось у світі
6,217,763
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Запуск криптовалюти Libra від Facebook несе загрозу всім валютам світу, в тому числі гривні

Запуск криптовалюти Libra від Facebook несе загрозу всім валютам світу, в тому числі гривні

Якщо комерційні банки почнуть випускати власну криптовалюту, розгорнеться справжня валютна війна

Цей матеріал також доступний російською
Запуск криптовалюти Libra від Facebook несе загрозу всім валютам світу, в тому числі гривні
фото pixabay.com

Facebook Inc. хоче створити нову глобальну валюту, яка задовольняла б «щоденні фінансові потреби мільярдів людей», але це завдасть серйозних проблем центробанкам багатьох країн світу, пише експерт Енді Мукхерджі з Bloomberg Opinion.

Якщо токен на основі блокчейн-технології, який отримає назву Libra, стане популярним, це буде мати ряд наслідків для всіх країн. Ніщо не завадить регуляторам випустити свої власні криптовалюти через комерційні банки, щоб скласти конкуренцію монстру соцмереж, і в кінцевому підсумку може розгорнутися справжня валютна війна 21-го століття, стверджує Мукхерджі.

Керуючий партнер лізингової компанії «ЕСКА Капітал» Сергій Васьков стверджує, що Libra несе ризики в тому числі й для української гривні.

«Для Facebook це спосіб стати найбільшим банком у світі без зайвої паперової та бюрократичної тяганини і традиційних для такої фінансової структури витрат. У найпопулярнішої соцмережі в світі зараз близько 2 млрд користувачів. Відповідно, ці люди – потенційні клієнти їх «банку». Уявіть, що хоча б 30% почнуть користуватися Libra, і ви отримаєте масштаби. І багато хто захоче це робити – людина одним кліком в WhatsApp і Messenger зможе розплачуватися в кафе і здійснювати міжнародні грошові перекази. Зручно? Звичайно», – розповідає Васьков у коментарі для Інтерфакс-Україна.

Libra – це не класична криптовалюта, а так званий stablecoin. Курс її буде стабільним, на відміну від інших криптовалют, оскільки Libra забезпечена валютними резервами та активами, пояснює він.

«Для гривні є великі ризики, – вважає економіст. – Якась частина молодого покоління з радістю перейде на розрахунки в Libra. Наскільки цей процес буде масовим, неможливо зараз передбачити, але для гривні є небезпека. Як і для всіх валют країн третього світу».

«Ще одна сфера ризику – грошові перекази від «заробітчан». На сьогодні досить велика частина валютних надходжень в Україну надходить від них. Якщо вони швидко зрозуміють, що набагато дешевше переводити в Libra гроші своїм родичам, то приплив валюти в країну через офіційні канали істотно обмежиться», – стверджує Васьков.

Як повідомлялося, на початку 2020 року Facebook створить спеціальний підрозділ Calibra, який займатиметься фінансовими послугами. Першим продуктом Calibra стане цифровий гаманець для Libra, який буде доступним в Messenger, WhatsApp та у вигляді окремого додатку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті