Захворіло у світі
6,542,851
Померло у світі
386,581
Вилікувалось у світі
2,830,133
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
«Оператор ринку» опублікував граничні ціни на електроенергію на липень

«Оператор ринку» опублікував граничні ціни на електроенергію на липень

Середня ціна складе 1640,8 грн за МВт-год (без ПДВ).

«Оператор ринку» опублікував граничні ціни на електроенергію на липень
фото pixabay.com

Держпідприємство «Оператор ринку» опублікувало граничні ціни (prices cap) на сегментах нової моделі оптового ринку електроенергії, які запускаються з 1 липня, – ринку «на добу вперед» і внутрішньодобового ринку. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У період мінімального навантаження (з 00:00 по 08:00 і 23:00 по 24:00) гранична ціна складе 959,12 грн за МВт-год (без ПДВ), в період максимального навантаження (з 08:00 до 23:00) – 2048,23 грн за МВт (без ПДВ).

Таким чином, середня ціна складе 1640,8 грн за МВт-год (без ПДВ).

Нагадаємо: напередодні Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), внесла зміни в правила купівлі-продажу електроенергії що запускаються з 1 липня, у сегментах нового оптового ринку е/е, змінивши формулу розрахунку граничних цін на цих сегментах, так званих «prices cap»

Правила передбачають 9-місячний перехідний період з моменту введення РСВ і ВСР, протягом якого енерговиробники в своїх заявках з продажу е/е вказують ціну, не вище максимального значення за середні показники за останні три місяці до введення нових сегментів. Раніше перехідний період мав складати 6 місяців.

Як повідомлялось, НКРЕКП пропонує визначити «Енергоатом» постачальником електроенергії для населення. Компенсувати збитки від продажу електроенергії для населення хочуть за рахунок «Енергоатому», а не ДТЕК Ахметова.

У разі початку роботи нового ринку з 1 липня одним із сегментів цього ринку буде балансуючий ринок. Більше про особливості його функціонування можна прочитати в матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті