Китайці відмовляються купувати в США нерухомість через торгове протистояння
Антикитайська риторика Трампа дає відчутні наслідки для економіки країни

У 2018 році на тлі торгової війни між Китаєм і США обсяги купувлі китайцями нерухомості в США знизилися на 4%, передає Reuters, посилаючись на дані найбільшого сайту з продажу закордонної нерухомості Juwai.com.
«Погіршення торгових відносин між Китаєм і США може призвести до того, що китайські інвестори підуть на інші ключові ринки», ─ йдеться в повідомленні консультанта з нерухомості. Зокрема, йдеться про великі міста Австралії, Японії і Великобританії.
Покупці з Китаю тривалий час надавали перевагу американській нерухомості, однак ситуація змінилася після зростання напруженості в торговій війні між Вашингтоном і Пекіном, яка триває більше року.
«Запити китайських покупців на покупку нерухомості в США скоротилися в 4-ох з 5-ти останніх кварталів», ─ сказала гендиректор Juwai.com Керрі Лоу.
«У I кварталі 2019 року запити китайських покупців на покупку нерухомості в США знизилися на 27,5% порівняно з роком раніше», – зазначає Лоу.
Цього тижня повинна відбутися зустріч Трампа і Сі на саміті країн G20 у Японії, яка може зменшити напругу в торговій війні.
Але торгова війна – не єдиний фактор, що сприяє зниженню на ринку нерухомості. Відіграють роль також офіційні попередження про небезпеку подорожей між США і Китаєм.
У січні 2019 року Державний департамент США опублікував попередження про поїздки в Китай, закликаючи громадян «проявляти підвищену обережність у Китаї через довільне застосування місцевих законів». Китай випустив в червні подібне попередження для китайських громадян і компаній в США.
Це все частина моделі, в результаті якої США стають менш привабливим місцем для китайських інвестицій.
«Це ефект Трампа – поєднання антикитайської політичної риторики, обмеження на видачу віз і тарифи. Ефект Трампа підриває рушійні сили китайського попиту на нерухомість в США і завдає шкоди репутації країни як безпечного місця для інвестицій», ─ зазначила гендиректор Juwai.com.
Як повідомлялося, США та Китай домовились про попереднє перемир’я, але Трамп, про всяк випадок, має «план Б».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].