Китайці відмовляються купувати в США нерухомість через торгове протистояння

Китайці відмовляються купувати в США нерухомість через торгове протистояння

Антикитайська риторика Трампа дає відчутні наслідки для економіки країни

Китайці відмовляються купувати в США нерухомість через торгове протистояння
фото Shutterstock

У 2018 році на тлі торгової війни між Китаєм і США обсяги купувлі китайцями нерухомості в США знизилися на 4%, передає Reuters, посилаючись на дані найбільшого сайту з продажу закордонної нерухомості Juwai.com.

«Погіршення торгових відносин між Китаєм і США може призвести до того, що китайські інвестори підуть на інші ключові ринки», ─ йдеться в повідомленні консультанта з нерухомості. Зокрема, йдеться про великі міста Австралії, Японії і Великобританії.

Покупці з Китаю тривалий час надавали перевагу американській нерухомості, однак ситуація змінилася після зростання напруженості в торговій війні між Вашингтоном і Пекіном, яка триває більше року.

«Запити китайських покупців на покупку нерухомості в США скоротилися в 4-ох з 5-ти останніх кварталів», ─ сказала гендиректор Juwai.com Керрі Лоу.

«У I кварталі 2019 року запити китайських покупців на покупку нерухомості в США знизилися на 27,5% порівняно з роком раніше», – зазначає Лоу.

Цього тижня повинна відбутися зустріч Трампа і Сі на саміті країн G20 у Японії, яка може зменшити напругу в торговій війні.

Але торгова війна – не єдиний фактор, що сприяє зниженню на ринку нерухомості. Відіграють роль також офіційні попередження про небезпеку подорожей між США і Китаєм.

У січні 2019 року Державний департамент США опублікував попередження про поїздки в Китай, закликаючи громадян «проявляти підвищену обережність у Китаї через довільне застосування місцевих законів». Китай випустив в червні подібне попередження для китайських громадян і компаній в США.

Це все частина моделі, в результаті якої США стають менш привабливим місцем для китайських інвестицій.

«Це ефект Трампа – поєднання антикитайської політичної риторики, обмеження на видачу віз і тарифи. Ефект Трампа підриває рушійні сили китайського попиту на нерухомість в США і завдає шкоди репутації країни як безпечного місця для інвестицій», ─ зазначила гендиректор Juwai.com.

Як повідомлялося, США та Китай домовились про попереднє перемир’я, але Трамп, про всяк випадок, має «план Б».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті