СБУ перевіряє «Укрексімбанк» в зв'язку з відмиванням понад 120 млн грн через ОВДП – ЗМІ

СБУ перевіряє «Укрексімбанк» в зв'язку з відмиванням понад 120 млн грн через ОВДП – ЗМІ

СБУ обґрунтовує клопотання тим, що службові особи певних банківських установ з посадовими особами здійснили операції з купівлі-продажу ОВДП з метою відмивання грошей

СБУ перевіряє «Укрексімбанк» в зв'язку з відмиванням понад 120 млн грн через ОВДП – ЗМІ
Фото: pixabay.com

Шевченківський райсуд Києва у квітні 2019 року дозволив слідчим Служби безпеки (СБУ) тимчасовий доступ до документів державного «Укрексімбанку». В тому числі, до міжнародних аудиторських і річних звітів за період з 1 січня 2012 по 31 грудня 2017 року. Про це повідомляється на сайті Олександра Дубінського. 

Своє клопотання СБУ обґрунтовує тим, що протягом 2017-2018 років службові особи АБ «Укргазбанк», АТ «Альфа-Банк», АТ «Банк Альянс» та інших банківських установ, діючи за попередньою змовою з посадовими особами торговців цінними паперами та їх клієнтів, фондові біржі «ПФТС», «Перспектива», «Українська біржа» та інші юридичні і фізичні особи, здійснили операції з купівлі-продажу ОВДП в режимі так званого «групового звіту», спрямовані на маскування незаконного походження коштів в сумі понад 120 млн грн, отриманих в результаті скоєння злочину, що передувало легалізації (відмиванню) доходів.

З метою надати законний вид походження коштів, отриманих злочинним шляхом, співучасники злочину вирішили укласти формальні угоди на фондовому ринку з ОВДП, під час яких клієнти торговців цінними паперами нібито отримали прибуток.

«Насправді, такі доходи є, отримані злочинним шляхом від здійснення біржових угод, спрямованих на незаконне збагачення та ухилення від сплати податків шляхом маніпулювання на фондовій біржі, з метою прикриття незаконної діяльності юридичних осіб та легалізації (відмивання) доходів, – йдеться в рішенні Шевченківського райсуду Києва», – написав Олександр Дубінський.

Нагадаємо: на початку червня СБУ викрила привласнення представниками приватного акціонерного товариства кредитних коштів комерційного банку, отриманих як рефінансування НБУ у розмірі понад $17 млн та подальшого їх виведення в офшори. За висновками фахівців, вказана оборудка призвела до нанесення збитків державі в розмірі понад 436 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті