НБУ оновлює вимоги до реєстрації учасників платіжного ринку

НБУ оновлює вимоги до реєстрації учасників платіжного ринку

Окрім того Нацбанк збирається оновити порядок подання документів

НБУ оновлює вимоги до реєстрації учасників платіжного ринку
Фото: УНІАН

Національний банк (НБУ) планує вдосконалити вимоги до реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури. Про це повідомляє прес-служба НБУ. 

Окрім того, відповідні вимоги поширюватимуться на операторів поштового зв’язку, які отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

НБУ оновив порядок подання документів. Документи можна подавати у електронному вигляді та їх копії, а також паперові документи.

Також було спрощено вимоги  до правил  іноземних платіжних систем. Окрім того актуалізовано вимоги до учасників іноземних платіжних систем.

Відповідний проект постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Положення про порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури» пропонується для громадського обговорення.

НБУ 14 червня дозволив банкам здійснювати короткострокове фінансування у гривні юридичних осіб-нерезидентів для придбання ними ОВДП. Таким чином українські банки зможуть надавати іноземним компаніям та банкам під зазначені цілі гривневі кредити, а також проводити операції на умовах форвард та своп на строк, що не перевищуватиме 14 робочих днів.

Нагадаємо: НБУ з 20 червня відмінив норму, що зобов’язує підприємців продавати 30% валютних надходжень на міжбанку. Це відбувається у рамках лібералізації відповідно до дорожньої карти, яка передбачає поступове зняття усіх валютних обмежень у відповідності до покращення макроекономічних умов в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті