Захворіло у світі
1,216,422 особи
Померло у світі
65,711 осіб
Вилікувалось у світі
252,478 осіб
Захворіло в Україні
1251 особа
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Голова АМКУ розформував відділ, який почав справу про змову «Нафтогазу» і «Укртрансгазу»

Голова АМКУ розформував відділ, який почав справу про змову «Нафтогазу» і «Укртрансгазу»

Розслідувати справу про змову Терентьєв доручив Департаменту розслідувань порушень про захист економічної конкуренції Юрія Литвина

Голова АМКУ розформував відділ, який почав справу про змову «Нафтогазу» і «Укртрансгазу»
Фото: УНІАН

Голова АМКУ 14 травня затвердив нову структуру апарату Комітету, що розформувала  відділ ринків газу у складі Департаменту досліджень і розслідувань ринків ПЕК та ЖКГ. Про це повідомляє «Наші гроші».

Відділ ринків газу структурі Департаменту ринків ПЕК і ЖКГ Тетяни Кулішової підготував матеріали справи про закупівлю газу за завищеною ціною у 2017-2018 роках компанією «Укртрансгаз» у свого головного підприємства «Нафтогаз України».

На підставі подання Департаменту ринків ПЕК і ЖКГ голова АМКУ Юрій Терентьєв 25 квітня 2019 розпорядився почати справу щодо «Укртрансгазу» і «Нафтогазу» за ознаками порушення, передбаченого п.2 ст. 50 ч.1 закону «Про захист економічної конкуренції».

Розслідувати справу Терентьєв доручив Департаменту розслідувань порушень про захист економічної конкуренції Юрія Литвина, замість Департаменту Кулішової, що зробив подання на відкриття справи.

За даними джерела, державним уповноваженим по цій справі Юрій Терентьєв призначив самого себе.

Через три тижні після цього розпорядження Відділ ринків газу у Департаменті Кулішової було взагалі розформовано. За повідомленням АМКУ, його працівники переведені за заявами відповідно до штатного розпису.

Натомість новою структурою апарату було створено  відділ ринків нафти і нафтопродуктів та ринків газу (10 штатних одиниць). Також було утворено відділ оптових енергетичних ринків (6 штатних одиниць),  відділ роздрібних енергетичних ринків та ЖКГ (5 шт. од.), відділ контролю за концентраціями та узгодженими діями ринків ПЕК та ЖКГ (5 шт. од.).

АМКУ 22 травня цього року почав розслідування справи проти АТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» щодо зловживання монопольним становищем, що призвело до придбання природного газу за завищеними цінами. 

Нагадаємо: регіональна газова компанія Фірташа у грудні 2018 року почала готувати звернення до АМКУ з проханням перевірити дії «Укртрансгазу», які спрямовані на дискредитацію конкурентів і посилення монопольного становища групи «Нафтогаз» на ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію