СБУ викрила посадовця Міноборони на розкраданні та привласненні коштів ДП «Антонов»
Слідчі Святошинського управління поліції провели санкціоновані слідчі дії у межах кримінального провадження за матеріалами СБУ

Контррозвідники Служби безпеки України (СБУ) викрили протиправну схему привласнення коштів державного підприємства оборонного комплексу, до якої причетний посадовець Міністерства оборони.Про це повідомляє прес-служба СБУ.
Співробітники спецслужби встановили, що полковник одного з військових представництв Міноборони організував механізм розкрадання та привласнення коштів державного підприємства «Антонов».
Оборудка відбувалась через укладання фіктивних цивільно-правових угод на надання послуг з проведення робіт щодо визначення технічного стану літаків, які прибували на ремонт.
Насправді жодні перевірки не здійснювалися, а літаки передавали замовнику із підробленими сертифікатами безпеки, що могло призвести до аварійних ситуацій та людських жертв. Унаслідок протиправних дій зловмисника стратегічному підприємству оборонного комплексу нанесено збитки на суму понад 5 млн грн.
У межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, за матеріалами СБУ слідчі Святошинського управління поліції провели санкціоновані слідчі дії.
Під час обшуків правоохоронці виявили проекти та чернетки цивільно-правових угод, фіктивні документи щодо їх виконання, комп’ютери та носії інформації, на яких вони готувались, копії документів фізичних осіб з числа співробітників військового представництва та інших цивільних осіб, на яких без їх відома укладались угоди. Також виявлено записи «чорної» бухгалтерії тіньових оборудок, документи про вивід незаконно отриманих коштів до однієї з країн Західної Європи.
Наразі слідчі оголосили зловмиснику про підозру, вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу. Перевіряється також можлива причетність до оборудки інших посадових осіб Міноборони.
Раніше повідомлялось, що державне бюро розслідувань наприкінці червня провело близько 40 обшуків у службових осіб Міністерства оборони в рамках справи про закупівлю за завищеними цінами речей для Збройних сил. Слідчі дії проводяться в будинках і в офісах чиновників.
Державне підприємство «Антонов» у січні 2019 року оголосив про намір відновити випуск важких транспортних літаків Ан-124 «Руслан» без використання російських комплектуючих.
Ан-124 «Руслан» (за класифікацією NATO – Condor) – важкий дальній транспортний літак розробки ОКБ Антонова. Перший політ виконав 24 грудня 1982 року.
Проте, пізніше у квітні 2019 року президент ДП «Антонов» Олександр Донець заявив, що «Руслани» зможуть пропрацювати ще років двадцять, тому зараз немає сенсу будувати нові.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].