Статус уповноваженого експортера в ЄС отримали вже 239 підприємств

Статус уповноваженого експортера в ЄС отримали вже 239 підприємств

Для спрощення та прискорення митного оформлення товарів, що експортуються з України до країн ЄС в Україні запроваджено європейську модель “уповноваженого” експортера

Статус уповноваженого експортера в ЄС отримали вже 239 підприємств
Фото: pixabay.com

Станом на 2 липня 2019 року, в Україні є 239 підприємств, які експортують товари до країн ЄС та отримали статус уповноваженого експортера. Про це повідомляє прес-служба Держваної фіскальної служби (ДФС).

«Для спрощення та прискорення митного оформлення товарів, що експортуються з України до країн ЄС в Україні запроваджено європейську модель “уповноваженого” експортера, який має змогу без оформлення сертифіката EUR.1 самостійно декларувати походження товарів на комерційних документах», – йдеться в повідомленні.

Наказом Міністерства фінансів удосконалено порядок надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера. Для отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера передбачається виконання таких критеріїв:

  • здійснення зовнішньоекономічних експортних операцій з товарами преференційного походження;
  • відсутність до дня звернення до митниці із заявою про отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера порушень правил визначення преференційного походження товарів, встановлених угодами, виявлених за результатом верифікації (перевірки достовірності) сертифікатів про походження (перевезення) товару з України та/або декларацій;
  • товар, який експортується, відповідає правилам визначення преференційного походження товарів, установленим угодами.

Для підтвердження українського походження товарів передбачено подання декларацій постачальника (виробника) товарів, форма яких визначена наказом Мінфіну № 950 «Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1».

Уповноважений експортер має переваги зокрема, можливість самостійно декларувати українське преференційне походження товарів на комерційних документах без оформлення сертифіката EUR.1 на кожну партію товарів та залучення митниці; спрощення процедури підтвердження експортерами преференційного походження українських товарів на комерційних/товаросупровідних документах; необмежений строк дії статусу уповноваженого експортера; підтримка та прискорення процедури експорту товарів українського походження на ринку країн ЄС;пільговий режим оподаткування товарів українського походження в країнах ЄС.

Нагадаймо: частка експорту українських товарів і послуг до країн ЄС складає 42,6%.

Більше про особливості виходу українського бізнесу на ринки Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини та Естонії читайте в матеріалі Mind : «Вікно в ЄС: путівник для українських підприємців – де і як краще виходити на європейський ринок «.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло