ПриватБанк VS Коломойський: олігарх постав «жертвою» Кучми й Пінчука

ПриватБанк VS Коломойський: олігарх постав «жертвою» Кучми й Пінчука

Коломойський хоче нагадати Заходу корупційні скандали навколо Кучми та Пінчука

Этот материал также доступен на русском
ПриватБанк VS Коломойський: олігарх постав «жертвою» Кучми й Пінчука
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Новий адвокат олігарха Ігоря Коломойського під час засідання Канцлерського суду, штат Делавер, звинуватив екс-президента України Леоніда Кучму і його зятя бізнесмена Віктора Пінчука у вимаганні багатоміль’ярдних хабарів в Ігоря Кломойського під час його перебування власником ПриватБанку.  Про це пише tZE Inform, коментуючи судове засідання, яке відбулося 1 липня 2019 року.

Зокрема видання повідомляє, що попри очікування, дане судове засідання не було нудним, адже новий адвокат Коломойського, прізвище якого не згадується, повідомив, що «збирається довести високому суду, що пан Коломойський не є членом «злочинної асоціації» і тим більше її керівником. За словами адвоката, пан Коломойський є  «жертвою обставин, що склалися, державного та кримінального тиску на нього». 

Після того, скориставшись нормою про оголошення намірів та представлень доказів, адвокат «вдало оминув заборону оголошення прізвищ» і назвав прізвища «колишнього президента України Кучми» і «його соратника і чоловіка його доньки» Пінчука, як справжніх членів «злочинної асоціації», які вимагали та отримували багатомільярдні хабарі від пана Коломойського. 

Адвокат також зазначив, що «... ці гроші переводились в офшор на рахунки Пінчука і Кучми. Всі підтверджуючи документи надано Лондонському суду, який розглядав позов Пінчука до Коломойського з приводу Криворізького Залізорудного Комбінату». В якості доказу суду було надано документі загальним  обсягом –  895 сторінок, пише видання. 

На думку автора, проголошення прізвищ і підозр на рівні подання клопотань – це відкрите оголошення війни. «Пан Коломойський людина дуже розумна і пройшов багато міжнародних судів. Висуваючи замість себе парочку Пінчук\Кучма у очильники «злочинної асоціації» він вирішує одразу два найважливіших питання» – пише видання та додає: «По-перше – він створює для суду тривалу версію про себе як про жертву злобних чиновників, підкріплюючи її судовими розглядами інших судів і документальними доказами, які в них є. Це економить йому час та  сили. І саме це стане його довготривалою стратегією у питанні розгляду в рамках акта RICO. ПО-друге – Коломойський все чіткіше розуміє, що Зеленський все більше і більше розглядає його як фактор  репутаційних втрат на дуже важливій ділянці – відносини зі США».

«Маріонетка Коломойського» – що прозвучало у стінах Конгресу США – не найкраща позиція для початку спілкування. «Зеленський тихо дрейфує в бік групи Пінчука все очевидніше і очевидніше. З оточення Зеленського витискають людей Коломойського, до його пропозицій не прислуховуються і тому подібне», – пише tZE Inform. 

Президент Зеленський потрібен Коломойському, адже у нинішній ситуації сам на сам справитися із новим енергоринком  у Коломойського просто не вийде. При цьому президент «відписується папірцями до ВР, які вона відправляє за відомою адресою, і тупою брехнею Геруса».

«Якщо новий енергоринок означає для Ахметова падіння прибутковості вугільних електростанцій на 12-15%, то для Коломойського новий энергоринок означає 60-70% дохідності його енергомістких підприємств. Так, можливо у Коломойського є на Зеленського компромат про трансфери через його фірми грошей «Привату», однак «в нинішніх  умовах їх оголошення означає лише одне – їх камери будуть поруч», – зазначає автор і додає: «Тому дії Коломойського абсолютно логічні – якщо вже вийшло  не забруднитися, то і вам чистими не бути!».

Таким чином внесення до американського суду величезного масиву «досить смердючого компромату на парочку Кучма\Пінчук» – це спроба Коломойського нагадати підзабулому Заходу паду, «який корупційний бруд ця солодка парочка. Фактично зробивши їх незручними і токсичними для Зеленського».

У виданні не виключають швидру появу публікацій про Гонгадзе, генерала, який двічи застрелився, про «шашні» Пінчука із Міллером і т.д.  Взагалі – все цікавіше буде», – прогнозирує автор публікації.

Нагадаємо, Mind писав, що ПриватБанк позов до Канцлерського суду штату Делавер, звинувачуючи олігарха Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та трьох громадян США та низку інших осіб, у шахрайстві з метою заволодіння активами у США вартістю у $674,533 млн шляхом привласнення та легалізації надходжень від корпоративних кредитів, виданих «ПриватБанком», коли він був підконтрольним колишнім власникам.

Як повідомляв Mind 23 травня, ПриватБанк  подав позов до суду США на олігарха Коломойського

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті