В Гонконгу знову протести: тисячі мітингувальників блокують залізничний вокзал

В Гонконгу знову протести: тисячі мітингувальників блокують залізничний вокзал

Вони хочуть донести туристам з Китаю «правду про те, що відбувається в Гонконгу»

В Гонконгу знову протести: тисячі мітингувальників блокують залізничний вокзал
джерело: Twitter

У неділю, 7 липня, в Гонконзі знову пройшла багатотисячна демонстрація. Протестувальники пройшли по туристичному кварталу Чімсачей в напрямку до залізничного вокзалу West Kowloon, на який приходять високошвидкісні поїзди, що зв'язують Гонконг з материковим Китаєм, пише RFI.

За підрахунками організаторів, в маніфестації взяли участь 230 тисяч осіб, поліція повідомляє про 56 тисяч. За словами учасників, метою демонстрації на вулицях кварталу Чімсачей було бажання роз'яснити те, що відбувається туристам з материкового Китаю, де вся інформація піддається цензурі за допомогою «Великої комп'ютерної стіни», а в ЗМІ демонстрації в Гонконзі подаються як змова іноземних держав з метою дестабілізації Китаю.

«Ми хочемо показати туристам, в тому числі туристам з материкового Китаю, що відбувається в Гонконзі, і ми сподіваємося, що вони зможуть привезти цю інформацію назад в Китай», – розповідає один з маніфестантів.

 З тією ж метою багато транспарантів були написані прийнятими на континенті ієрогліфами, а мітингувальники через гучномовці зверталися до туристів північнокитайською мовою.

Далі маніфестанти рушили до нещодавно відкритого залізничного вокзалу West Kowloon, який був оточений поліцією і важкими пластиковими бар'єрами безпеки, заповненими водою. Пройти на станцію можна було, тільки пред'явивши квиток. Продаж квитків на вечірні рейси було зупинено.

Вокзал West Kowloon, будівництво якого обійшлося в кілька мільярдів євро, часто називають «троянським конем Китаю», оскільки на його території діють митні та імміграційні закони Китаю, незважаючи на те, що кордон  проходить на значній відстані на північ.

Нагадаємо, що учасники протесту вимагають повного скасування проекту закону про екстрадицію, незалежного розслідування відносно використання поліцією гумових куль, амністії заарештованих і відставки гонконгського лідера Керрі Лам.

Активісти виступають проти прийняття закону, який дозволить місцевій владі видавати в Китай підозрюваних у кримінальних справах, тому що вважають, що, прикриваючись законом, в Китай будуть екстрагувати і всіх «інакомислячих» людей з активною громадянською позицією.

Як повідомлялося, влада Гонконгу призупинила розгляд законопроекту про екстрадицію через масові протести.

Більше про це – у матеріалі Mind «Квиток в один кінець: як самогубці розпалюють протести в Гонконзі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло