ДФС підозрює компанії з орбіти «Трейд Комодіті» у відмиванні 920 млн грн

ДФС підозрює компанії з орбіти «Трейд Комодіті» у відмиванні 920 млн грн

Розслідування розпочато в червні 2019 року в ньому фігурують 11 юридичних осіб

ДФС підозрює компанії з орбіти 	«Трейд Комодіті» у відмиванні 920 млн грн
Фото: pixabay.com

Слідче управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби (ДФС) підозрює компанії з орбіти «Трейд Коммодіті» в ухиленні від сплати податків на суму 920,5 млн грн. Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду Дніпропетровська від 2 липня 2019 року.

Розслідування розпочато в червні 2019 року, в ньому фігурують 11 юридичних осіб: «Фірма«ФІДЕ», «Торум», «Софт Оіл», «Голд Систем», «Ферст Груп», «Август Пром», «Оптимус Конекшн», «Ітіолі», «Скай Торг», «Метал Оіл» і «Мерген».

«Невстановлені особи в період 2018-2019 років діючи за попередньою змовою, використовуючи підконтрольні підприємства, створили злочинну схему з імпорту паливно-мастильних матеріалів, в тому числі підакцизної групи товарів, шляхом заниження об'єкта оподаткування, ухиляючись від сплати акцизного податку на суму 767,04 млн ​​грн і ПДВ на суму 153,4 млн грн», – йдеться в матеріалах розслідування.

Схема ухилення від сплати податків, за даними ДФС, полягає в додаванні до дизельного палива масла і палива для реактивних двигунів (РТ) і продаж цієї суміші під виглядом дизельного палива. Це мало економічний сенс, оскільки ставка акцизу на РТ була в сім разів нижче, ніж на ДТ (€ 21 / тис. Л для РТ проти € 139,5 / тис. Л для ДТ), а масло і зовсім не обкладається акцизним податком.

З огляду на оприлюднену ДФС суму несплаченого акцизу – 767,04 млн ​​грн, мова може йти про приблизно 170 000 тонн авіагасу, який шляхом змішування був реалізований під виглядом дизельного палива.

25-27 червня ДФС в рамках цього розслідування провела ряд обшуків в місцях зберігання палива групою «Трейд Коммодити», вилучивши журнали обліку надходження палива і реєстрації проб нафтопродуктів.

Розслідування ДФС стосується тільки 2018 і 2019 роки і було розпочато після інциденту з заарештованої в порту Миколаєва партією масла – 11 500 тонн, що призначалося для «Трейд Коммодіті».

При цьому перші сигнали про нецільове використання гасу почали надходити ще в кінці 2016 року. Усього, за оцінками «Консалтингової групи А-95», в 2017-2018 роках повз кінцевих споживачів пройшло 335 000 тонн гасу і збитки держбюджету від цього досягав 1,5 млрд грн.

Для боротьби з нецільовим використанням авіагасу з 1 січня 2019 року набули чинності зміни до Податкового кодексу, що передбачають десятикратне збільшення ставки акцизу на авіаційний гас, якщо імпортер або виробник не підтвердять, що паливо було використано для заправки літаків або поставки для Міноборони і Держрезерву. Після цього за підсумками 5 місяців 2019 року імпорт авіагасу скоротився в 1,8 рази. У компанії групи «Трейд Коммодити», які були лідерами за обсягами поставок, зменшили імпорт в 3,5 рази.

Раніше повідомлялося, що 27 червня співробітники податкової міліції Дніпропетровського обласного управління  провели слідчі заходи на території ліцензованого митного складу, де перебувають заарештовані 11 500 тонн базового масла, що призначалися для групи «Трейд Коммодіті».  Обшуки проводилися в рамках розслідування дніпропетровської прокуратури, розпочатого за фактом нецільового використання авіаційного гасу і масла.

Нагадаємо: Господарський суд Дніпропетровської області почав процедуру банкрутства ТОВ «Трейд Коммодіті». Відповідне рішення суд прийняв 7 травня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло