Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Посол Британії в США подав у відставку після публікації його секретних заміток щодо Трампа

Посол Британії в США подав у відставку після публікації його секретних заміток щодо Трампа

Раніше Трамп заявив, що США більше не хочуть мати з ним справу

Посол Британії в США подав у відставку після публікації його секретних заміток щодо Трампа
фото Shutterstock

Посол Великобританії в США Кім Деррок іде у відставку на тлі скандалу з витоком в пресу його зауважень щодо президента США Дональда Трампа та його адміністрації, повідомило у середу британське МЗС.

«Після витоку офіційних документів з посольства було багато спекуляцій з приводу моєї позиції і терміну мого перебування на посаді посла. Я хочу покласти край цим спекуляціям. Ситуація, що склалася, робить неможливим виконання моїх обов'язків, як би мені цього не хотілося», – зазначив Деррок.

Прем’єр-міністр Тереза Мей висловила жалю в зв'язку з відставкою посла. «Вранці я переговорила з Кімом Дерроком і висловила йому величезне співчуття, оскільки він вирішив залишити свій пост посла у Вашингтоні», – сказала вона в Палаті громад.

Прем'єр нагадала, що напередодні «весь кабінет міністрів висловив підтримку серу Кіму».

«Сер Кім присвятив усе своє життя служінню Сполученому Королівству. Ми перед ним в неоплатному боргу і висловлюємо йому свою вдячність», – додала Мей.

Співчуття послу щодо його відставки висловив і глава британського МЗС Джеремі Хант, заявивши, що його завжди підкорювали «професіоналізм та інтелект Деррока». «Я обурений витоком витягів з його доповідей», – додав міністр.

Нагадаємо, у пресу потрапили секретні послання до уряду британського посла в США, у яких той різко критикує Трампа. Адміністрацію президента посол називав некомпетентною і безпорадною, а самому Трампу передрікав ганебний кінець кар'єри. Деррок також допускав можливість того, що «російські фінансисти» давали гроші в борг Трампу або членам його сім'ї.

Трамп у відповідь розкритикував діяльність посла, назвавши дипломата на своїй сторінці в Twitter «чванливим дурнем». Він заявив, що Вашингтон більше не буде мати справу з Дерроком, а також піддав критиці Терезу Мей. У свою чергу в Лондоні висловили жаль у зв'язку з витоком дипломатичного листування і виступили на підтримку посла, зазначивши, що він користується «повною довірою» глави уряду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті