«Дарниця» пройшла аудит на відповідність вимогам GMP
Новини компанії

«Дарниця» пройшла аудит на відповідність вимогам GMP

Компанія отримала сертифікат терміном від трьох років, що розповсюджується на усі дільниці з виробництва готових лікарських засобів

Цей матеріал також доступний російською
«Дарниця» пройшла аудит на відповідність вимогам GMP
Фото: darnitsa.ua

Фармацевтична компанія «Дарниця» пройшла інспекцію Державної служби з контролю за лікарськими засобами та обігом наркотичних речовин, у черговий раз підтвердивши свою відповідність вимогам Належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice, GMP), повідомляє прес-служба компанії.

GMP є обов’язковим стандартом сертифікації фармацевтичних виробництв у Європі та загальновизнаним у світі. В Україні стандарти GMP гармонізовані з чинними на території Європейського Союзу. Вимоги GMP є частиною системи якості, яка гарантує, що лікарські засоби виробляються та контролюються у відповідності до стандартів якості, що відповідають їх призначенню, а також у відповідності до вимог реєстраційного досьє та сертифікації на продукцію.

«У 2003 році фармацевтична компанія «Дарниця» отримала перший сертифікат відповідності GMP для виробництва стерильних антибіотиків. З того часу компанія постійно вдосконалює систему якості та покращує умови виробництва для забезпечення стабільно високої якості продукції. Для виробництва лікарських засобів ми використовуємо обладнання провідних європейських виробників. У побудову системи якості та відповідність вимогам GMP «Дарниця» інвестувала понад 200 млн євро. Щорічно компанія спрямовує 10% валового доходу на R&D, проекти автоматизації виробництва та діджиталізації процесів. Ми використовуємо усі переваги, що дає GMP для доступу на зарубіжні ринки, вдосконалення, підвищення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості», – прокоментував генеральний директор фармацевтичної компанії «Дарниця» Андрій Обрізан.

Протягом 2016-2018 рр. фармацевтична компанія «Дарниця» реалізувала низку проектів з  переоснащення основного виробництва. Зокрема, модернізовані та обладнані найсучаснішим оснащенням системи водопідготовки на більшості виробництв. За рахунок реінжинірингу системи забезпечення якості, зокрема в підходах до організації процесів валідації та кваліфікації, компанія досягла сталого прогресу в постійному вдосконаленні якості продукції, процесів розробки нових продуктів та підтримки діючого портфелю.

Загалом «Дарниця» протягом останніх трьох років отримала п’ять позитивних висновків про відповідність умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики від регуляторних органів України, Білорусі та країн ЄС. Отримання сертифікату підтверджує, що лікарські засоби вироблені «Дарницею» відповідають європейському стандарту фармацевтичного виробництва та контролю якості продукції.

Нагадаємо, на початку липня 2019 Фармацевтична компанія «Дарниця» приєдналася до Європейської Бізнес Асоціації, яка об'єднує компанії, що ведуть свій бізнес прозоро, на антикорупційних засадах, відповідно до принципів етики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію