Франція відповіла на наміри США перевірити введення податку для американських технокомпаній
Париж наголосив, що має право самостійно вирішувати, які податки вводити у своїй суверенній країні

Франція у відповідь на наміри США провести перевірку запланованого в країні введення податку на великі інтернет-компанії заявила, що в праві самостійно вирішувати, які податки вводити у власній країні. Про це повідомляє Reuters.
«Для нас (податок) повністю відповідає міжнародним угодам. Країни суверенні в питаннях оподаткування. Тому для нас недоречно використовувати торговий інструмент для нападу на суверенну державу», – сказало джерело в міністерстві фінансів Франції.
Як повідомляється, раніше країнам ЄС не вдалось домовитись про єдиний податок через супротив Ірландії та кількох країн Північної Європи, тому Франція вирішила діяти самостійно. Аналогічну ініціативу наразі розглядає також Британія, Австрія, Іспанія та Італія.
Франція наполягає,що податок є необхідним, тому що великі інтернет-компанії, такі як Facebook і Amazon, зараз можуть реєструвати прибутки в країнах з низькими податками незалежно від того, звідки до них надходять кошти. Крім того влада країна заявляє, що цей податок не націлений конкретно на американські фірми, а стосуватиметься європейських та азійських компаній також.
Нагадаємо: днями Торгове представництво США почало розслідування у зв'язку з планами уряду Франції ввести податок відносно компаній, що надають цифрові послуги, такі як Google, Apple та Amazon. президент США доручив вивчити наслідки такого кроку і перевірити, чи не є податок дискримінаційним або необґрунтованим, чи не обмежує він торгівлю Сполучених Штатів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].