Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
І риба, і м'ясо: Impossible Foods працює над створенням штучної риби

І риба, і м'ясо: Impossible Foods працює над створенням штучної риби

Каліфорнійський стартап працює над замінником риби на рослинній основі

І риба, і м'ясо: Impossible Foods працює над створенням штучної риби
фото pixabay.com

Спочатку на світ зʼявилося «немʼясне м'ясо», а незабаром у харчовій промисловості може виникнути «нерибна риба». Саме цим займається каліфорнійська компанія Impossible Foods, чиї немʼясні гамбургери «Impossible Whopper» вже продаються в Burger King.

Як пише The New York Times, компанія поставила собі за мету до 2035 року виготовити рослинні аналоги всіх мʼясних продуктів. Зараз Impossible Foods приєднується до великої кількості харчових компаній, що розробляють рослинну альтернативу традиційним морепродуктам або лабораторними методами намагаються вирощувати рибу з клітин.

Досі Impossible була зосереджена на пошуку біохімічного складу смаку риби, який може бути відтворений з використанням гема – того ж білка, який лежить в основі «м'ясної» формули, розповідає Пет Браун, виконавчий директор компанії.

За його словами, в минулому місяці команда дослідників і розробників Impossible з 124 чоловік, яку компанія планує збільшити до 200 співробітників до кінця наступного року, створила з рослин бульйон зі смаком анчоусів.

«Ми на основі цього бульйон приготували паелью, попереду – нові рибні страви», – каже Пет Браун.

Прихильники проекту із заміни риби на штучні аналоги вважають це екологічної необхідністю, пише видання. За даними Всесвітнього економічного форуму, світові запаси морської риби виснажені на 90% – в першу чергу через перелов.

У квітні 2019 року про своє співробітництво з Impossible Foods оголосив Burger King. Спільно вони запустили в продаж бургер Impossible Whopper, що складається з тих же інгредієнтів, що і звичайний Whopper, але з котлетою на рослинній основі. На тлі старту продажів вегетаріанського страви відвідуваність ресторанів мережі зросла на 18%.

Тим часом експерти прогнозують, що рослинне м’ясо найближчим часом може стати дешевшим, ніж звичайне.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті