Захворіло у світі
44,495,972
Померло у світі
1,174,225
Вилікувалось у світі
30,058,850
Захворіло в Україні
370,417
Померло в Україні
6,868
Вилікувалось в Україні
151,632
Сьогодні набувають чинності укази щодо Конституційної комісії та Нацради з антикорупційної політики

Сьогодні набувають чинності укази щодо Конституційної комісії та Нацради з антикорупційної політики

Згідно з указами утворено Комісію з питань правової реформи та призначено Рябошапку головою Нацради з антикорупційної політики

Сьогодні набувають чинності укази щодо Конституційної комісії та Нацради з антикорупційної політики
Фото: Facebook/Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський ліквідував Раду з питань судової реформи та Конституційну Комісію. Про це йдеться у відповідному указі № 421/2019 від 21 червня 2019 року, що набуває чинності сьогодні, 15 липня. 

Згідно з указом, буде утворено Комісію з питань правової реформи як консультативно-дорадчий орган при президенті.

Основним завданням комісії є сприяння подальшому розвитку правової системи України на основі конституційних принципів верховенства права.

Окрім того, комісія буде готувати пропозиції щодо внесення змін до Конституції і законів, направлених на удосконалення законодавства про кримінальну відповідальність та кримінального процесуального законодавства України, реформування органів правопорядку, а також створення умов для реінтеграції в єдиний конституційний простір України тимчасово окупованих територій України та населення, що на них проживає та подання їх президенту.

Також, сьогодні набуває чинності інший указ президента № 453/2019 від 25 червня 2019 року. Відтепер головою Національної ради з питань антикорупційної політики є заступник керівника Офісу президента (ОПУ) – Руслан Рябошапка. Персональний склад Нацради затверджує президент, у роботі ради можуть брати участь міжнародні спостерігачі.

«Організаційно-аналітичне забезпечення діяльності Національної ради здійснюється ОПУ у взаємодії та співпраці з Національним агентством з питань запобігання корупції, а організаційно-технічне та інше забезпечення – ОПУ та Державним управлінням справами (у межах компетенції)», – йдеться в указі.

Нагадаємо: в.о. голови ДФС Олександр Власов 14 липня опублікував на своїй сторінці в Facebook фото заяви про звільнення. Президент 3 липня звинуватив виконувача обов’язків голови ДФС Олександра Власова з тим, що той нібито не звільнив керівників митниць у Західній Україні.

Більше указ «Про Комісію з питань правової реформи» читайте в матеріалі Mind : «Правова vs судова: чи відбудеться перезавантаження після зміни назви реформи «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті