Суд зобов`язав НБУ повернуть ліцензію банку «Юнісон»

Суд зобов`язав НБУ повернуть ліцензію банку «Юнісон»

НБУ збирається оскаржити в апеляційній інстанції таке рішення суду

Этот материал также доступен на русском языке
Суд  зобов`язав НБУ повернуть ліцензію банку «Юнісон»
Фото Shutterstock

Окружний адміністративний суд Києва 30 травня за позовом двох колишніх акціонерів банку «Юнісон» скасував рішення правління Національного банку України (НБУ) №345 від 18 червня 2018 року про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку. Таке рішення було ухвалене 30 травня поточного року, пише Інтерфакс-Україна.

Позови було подано двома кіпрськими компаніями – «Інтентост Сістемс ЛТД» и «Мелігант Груп ЛТД».

Також суд визнав протизаконним та скасував рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 19 червня 2018 року №1725 про початок процедури ліквідації банку «Юнісон» і делегуванні повноважень ліквідатору банку.

Згідно з рішенням суду, Нацбанк  зобов’язаний повернути банку «Юнісон» банківську ліцензію та генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій.

При цьому в прес-службі НБУ заявили про плани подати апеляцію на вказане рішення суду.

«Рішення Окружного адміністративного суду Києва від 30 травня 2019 року з оскарження рішення Національного банку про відкликання  банківської ліцензії у ПАТ «Банк «Юнісон» набуло законної силу та буде оскаржене Національним банком в апеляційному порядку «, – повідомили в НБУ.

Нагадаємо, 11 вересня 2018 року Верховний суд не задовольнив касаційну скаргу банку «Юнісон» до НБУ. Акціонер банку просив суд скасувати рішення регулятора про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, що було зроблено 28 квітня 2016 року через  непрозору структуру власності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло