Azercell може стати сестринською компанією Vodafone Ukraine – ЗМІ

Azercell може стати сестринською компанією Vodafone Ukraine – ЗМІ

За інформацією джерел, обізнаних про переговори, продержавні телеком-структури Азербайджану зацікавлені в покупці компанії

Azercell може стати сестринською компанією Vodafone Ukraine – ЗМІ
Фото: flickr.com

Найбільший азербайджанський оператор мобільного зв'язку Azercell може стати сестринською компанією Vodafone Ukrainе. Про це повідомляє Ліга.Tech.

За інформацією, отриманою редакцією Ліга.Tech від трьох незалежних джерел, обізнаних про переговори, продержавні телеком-структури Азербайджану зацікавлені в покупці компанії.

«Я чув, в серпні тут повинен бути новий топ-менеджер, і покупець – так, вони. Але в Vodafone Україна все спокійно, наскільки я знаю, і ніхто валізи не пакує», – розповідоє співрозмовник, близький до турецького телеком-холдингу Turkcell.

Прес-секретар Vodafone Україна Вікторія Павловська вчора сказала, що в компанії не коментують це питання. На запити в Azercell і Azintelecom відповіді наразі нема.

Джерелам не відома сума, яку запропонували азербайджанці за Vodafone Україна. Один з них чув цифру $700 млн. За нинішнім курсом це 18,2 млрд грн. Якщо врахувати, що OIBDA української компанії в минулому році склала 6,9 млрд грн, то її можуть купити з мультиплікатором 2,6 по OIBDA.

На запропоновану суму угоди міг вплинути борг Vodafone Україна, відзначив керуючий партнер консалтингової групи E&C Анатолій Фроленков. Перед тендером на 3G в 2015 році компанія позичала 90 млн євро.

Але навіть незважаючи на потенційні залишки по боргах, аналітики стверджують, що бізнес МТС в Україні явно коштує дорожче. Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій оцінює його в $1,2- $1,3 млрд.

Azercell Telecom заснований в 1996 році. З абонентською базою понад 4,5 млн оператор лідирує на ринку мобільного зв'язку Азербайджану з часткою 49%. Чистий прибуток Azercell за підсумками минулого року склав близько 100 млн манатів (приблизно $58,7 млн), дохід 421 млн манатів (приблизно $247 млн). Azercell називають найбільшим платником податків Азербайджану нафтового сектора. У минулому 51,3% акцій компанії Azertel, єдиного акціонера Azercell, належали холдингу Fintur, яким володіють Telia і Turkcell. У березні 2018 року Fintur продав азербайджанської держкомпанії Azintelecom свою частку за 222 млн євро.

Нагадаємо: Vodafone Україна буде брати участь у тендері на 5G, не дивлячись на те, що ринок ще не готовий до покоління нового зв'язку. 

Детальніше про впровадження мережі 5G в Україні читайте у матеріалі Mind Підготовка до нової «Ж»: навіщо Україні п'яте покоління зв'язку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло