Американський сенатор переконаний, що російський додаток FaceApp є небезпечним

Американський сенатор переконаний, що російський додаток FaceApp є небезпечним

Чак Шумер закликав ФБР перевірити, що робить з даними додаток, який «старить» людей та як можна захиститись після його використання

Американський сенатор переконаний, що російський додаток FaceApp є небезпечним
фото www.flickr.com/photos/154188529@N08

Лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер закликав Федеральне бюро розслідувань (ФБР) і Федеральну торгову комісію (ФТК) провести розслідування щодо розробленого в Росії додатка FaceApp в плані національної безпеки і захисту приватного життя. Про це він написав у Twitter.

На його думку, додаток, розроблений в Росії, «може становити загрозу національній безпеці та конфіденційності даних мільйонів американців».

Він наголосив на тому, що для того, щоб користуватись додатком, «користувачі мають надати компанії повний доступ до їх с особистих світлин та даних».

«Те, що FaceApp розроблений в РФ викликає питання щодо того, яким чином і коли компанія надасть доступ до даних американських громадян третім особам, включно, ймовірно, з владою інших країн». – йдеться у листі Шумера.

Також він додав, що невідомо,як та наскільки довго додаток зберігає отримані ним дані та яким чином люди можуть убезпечити свої персональну інформацію.

Нагадаємо: додаток FaceApp було розроблено російською компанією Wireless Lab. Він використовує технології штучного інтелекту, щоб користувачі могли змінювати фотографії, роблячи зображених на них людей молодше або старше, дозволяє накладати фільтри, які змінюють стать, колір волосся, додають татуювання або макіяж і так далі.

Як повідомлялось, хвиля популярності почалася з того, що фільтр зі «старінням» стали масово використовувати знаменитості в різних країнах. Днями фотосервіс FaceApp повернувся на перші місця в магазинах додатків App Store і Google Play в Росії, США та інших країнах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті