ЄК вдруге оштрафувала Qualcomm за обмеження конкуренції на ринку

ЄК вдруге оштрафувала Qualcomm за обмеження конкуренції на ринку

Минулоріч чипмейкера оштрафували на $1,1 млрд, цього року – на $272 млн

ЄК вдруге оштрафувала Qualcomm за обмеження конкуренції на ринку
фото www.flickr.com/photos/janitors

Найбільшого в світі виробника чипів, компанію Qualcomm, оштрафували на 242 млн євро ($272 млн) за обмеження конкуренції на ринку модемів. Про це повідомляє Reuters.

Європейська комісія обвинуватила Qualcomm у продажу чипів за заниженою ціною, щоб витіснити з ринку британську Icera, що в результаті призвело до її поглинення компанією NVIDIA.

«Стратегічна поведінка Qualcomm на ринку завадило конкуренції та інноваціям на ринку», – заявила єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер.

Нагадаємо: минулого року ЄК оштрафувала Qualcomm на 997 млн євро ($1,1 млрд) за те, що чипмейкер підкупав Apple з метою недопущення її співпраці з конкурентами, зокрема Intel.

Як повідомлялось, в лютому цього року Qualcomm зобов’язали заплатити штраф за те, що вона платила «відкати» виробникам мобільних пристроїв. Це випливає з матеріалів антимонопольного розслідування, яке тривало 10 років. Розгляд справи вела південнокорейська Комісія зі справедливої торгівлі (FTC).

В березні 2019 року американський суд  видав попередню постанову, в якій сказано, що компанія Qualcomm винна компанії Apple майже $1 млрд у вигляді компенсацій патентних виплат.

Днями, як повідомлялось, Міністерство юстиції США звернулося до федерального апеляційного суду з проханням призупинити виконання радикального антимонопольного рішення щодо постачальника мобільних мікросхем Qualcomm Inc, посилаючись на підтримку Департаменту енергетики та Міністерства оборони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію