Українець обікрав Microsoft на $10 млн

Українець обікрав Microsoft на $10 млн

Володимир Кващук під час роботи в компанії спромігся організувати масштабну шахрайську схему

Українець обікрав Microsoft на $10 млн
фото www.flickr.com/photos/nydaphoto

У США заарештували 25-річного українця Володимира Кващука, якого обвинуватили в організації масштабної шахрайської схеми під час його роботи тестувальником в компанії Microsoft. Про це повідомляє The Register.

Кващук працював у компанії з серпня 2016 по червень 2018, коли його було звільнено. Чоловік займав посаду QA­-тестувальника в команді Universal Store Team, яка відповідала за операції e-комерції компанії. Працівник техногіганта Сем Гукенхаймер пояснив, що UST «охоплює усе, що Microsoft продає, і всі інші продають через компанію».

Зазначається, що члени UST налаштовують фіктивні облікові записи клієнтів в онлайн-магазині Microsoft, пов'язані зі спеціально створеними адресами електронної пошти та кредитними картами для перевірки в процесі виробництва, для здійснення покупок в магазині без фактичної оплати. Щоб убезпечити себе від шахрайства, компанія блокувала доставку фізичних товарів, замовлених таким чином.

Утім в компанії, вочевидь, не врахували «істотний вектор атаки», яким і скористався українець. Кващук використав схему для власної вигоди і продав цифрові карти стороннім особам.

За підрахункам компанії, його дії, а саме продаж промокодів за заниженими цінами, нанесли шкоди Microsoft на $10 млн.

Найбільш ймовірно, схема почала діяти в 2017 році і зросла до таких масштабів, що Кващук дозволив собі купити Tesla за $162 000 і будинок вартістю $1,6 млн в Рентоні (Вашингтон), отримуючи зарплатню в $116 000 на рік.

Внутрішнє розслідування компанії, спровоковане підозрілим збільшенням використання подарункових карт для купівлі підписок на ігрову систему Xbox в лютому 2018 року, відслідкувало ланцюжок акаунтів та цифрових гаманців, які вказували на причетність Кващука.

Наразі українця заарештовано, йому висунули обвинувачення. У разі доведення його вини, колишньому інженеру-програмісту загрожує 20 років в’язниці і штраф у розмірі $250 000.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті