ArcelorMittal звинуватила СБУ у некоректних формулюваннях в ході вимірювання радіації

ArcelorMittal звинуватила СБУ у некоректних формулюваннях в ході вимірювання радіації

Під час вимірювання рівня радіації нового обладнання зняли захисну кришку, що призвело до завищених показників

ArcelorMittal звинуватила СБУ у некоректних формулюваннях в ході вимірювання радіації
https://ukraine.arcelormittal.com

«АрселорМіттал Кривий Ріг» звинуватила Службу безпеки України (СБУ) у некоректних формулюваннях. На брифінгу вчора, 22 липня, СБУ заявили,  що обладнання компанії фонить і рівень радіаційного випромінювання там вищий за норму.

Прес-служба «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомила, що під час вимірювання рівня радіації нового обладнання  зняли захисну кришку, що призвело до завищених показників.

«Вважаємо за необхідне пояснити, що дане конкретне вимірювання було здійснено співробітниками СБУ після того, як було знято круглу металеву кришку з контейнера, в якому знаходиться джерело іонізуючого випромінювання, про що й сказано у протоколі обшуку СБУ. При цьому у самому ж протоколі трохи нижче вказано, що цей показник (4,4 мкЗв/год) при даному вимірюванні є гранично допустимим», – йдеться в повідомленні.

У компанії наголосили, що результати вимірювання також залежать від відстані вимірювального пристрою до джерела радіаційного випромінювання. Зазвичай робітники перебувають за 1 метр від джерела випромінювання, а СБУ робила свої заміри за 10 см від джерела випромінювання.

«Учасники брифінгу змовчали про те, що при закритій кришці рівень радіації за вимірюваннями тієї ж СБУ на відстані 10 см від джерела вагався від 1,1 до 1,3 мкЗв/год – і це теж в межах норм основних санітарних правил протирадіаційного захисту України, які, у свою чергу, розроблені відповідно до законодавства», – наголошують в компанії.

Як повідомлялося, СБУ відкрила кримінальне провадження щодо ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» за забруднення навколишнього середовища за ст. 441 Кримінального кодексу України (екоцид).

Нещодавно президент Володимир Зеленський розкритикував дану компанію за невиконання в строки зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні і закликав надати адресну фінансову підтримку тим людям, які постраждали через шкідливих викидів в атмосферу.

У свою чергу, у компанії повідомили, що готові сприяти правоохоронним органам в межах чинного законодавства та наголосили, що робота виробничих агрегатів ведеться  відповідно до затверджених екологічних нормативів, без перевищення обсягу викидів забруднюючих речовин, встановлених державою та висловили сподівання, що що підвищена увага до підприємства державних органів влади, різних політичних сил і порушення СБУ кримінальної справи за рідкісною статтею напередодні виборів є випадковим збігом і не свідчить про цілеспрямований вплив і тиск на бізнес

Вчора, 21 липня, стало відомо, що СБУ вилучила машину безперервного лиття заготовок №3 гірничо-металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг» та деякі елементи обладнання. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло