НФЗ Коломойського подав новий позов про скасування дії постанови НКРЕКП про тарифи «Укренерго»

НФЗ Коломойського подав новий позов про скасування дії постанови НКРЕКП про тарифи «Укренерго»

Якщо дію постанови НКРЕКП буде призупинено, це може призвести до банкрутства «Укренерго»

НФЗ Коломойського подав новий позов про скасування дії постанови НКРЕКП про тарифи 	«Укренерго»
Фото: УНІАН

АТ «Нікопольський завод феросплавів», що належить олігарху Ігорю Коломойському, 22 липня подав новий позов до Окружного адміністративного суду Києва про скасування дії постанови НКРЕКП, якою встановлено тариф НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами. Про це повідомляє прес-служба «Укренерго».

Документом НКРЕКП передбачено, що новий тариф на передачу у розмірі 312,14 грн/МВт∙год діятиме з 1 серпня 2019 року. Водночас, він на 10% нижчий попереднього, що був встановлений на ІІ півріччя і мав діяти з 1 липня. Зниження тарифу стало можливим завдяки зменшенню витрат Укренерго на придбання електроенергії для компенсації своїх технологічних втрат.

Зниження цих витрат (з 3,08 млрд грн до 1,16 млрд грн) пов’язано з механізмом покладання спецобов’язків на учасників ринку, що передбачає придбання Укренерго до 80% втрат на електронних аукціонах за граничними цінами в ДП «НАЕК «Енергоатом», і 20% – за середньою ціною електроенергії на «ринку на добу наперед». Водночас у тарифі збережені витрати у сумі 12,397 млрд грн на виконання спеціальних обов’язків із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з ВДЕ.

До впровадження нового ринку електроенергії ці витрати закладалися в оптову ринкову ціну (ОРЦ) електроенергії, за якою ДП «Енергоринок» продавав електроенергію всім учасникам оптового ринку. Протягом року ДП «Енергоринок» компенсовував Укренерго ці технологічні втрати в мережах.

Якщо рішенням суду дію постанови НКРЕКП 1411 буде призупинено, це унеможливить роботу «Укренерго» у новій моделі ринку, перш за все виконання спеціальних обов’язків, і призведе до банкрутства НЕК «Укренерго». В свою чергу блокування тарифів компанії, яка є одним з ключових гравців на ринку електроенергії, може стати причиною банкрутства й інших учасників ринку і як наслідок – призвести до дестабілізації роботи енергосистеми в цілому», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що 27 червня Окружний адмінсуд Києва в результаті позову АТ «Нікопольський завод феросплавів» призупинив дію постанов НКРЕКП, якими встановлювалися тарифи Укренерго на передачу та диспетчерське управління з 1 липня.

Детальніше про суть протистояння та варіанти розвитку подій читайте у матеріалі Mind: «Як убезпечити «зелену» енергетику від фінансового колапсу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло