Захворіло у світі
58,696,029
Померло у світі
1,388,724
Вилікувалось у світі
37,512,163
Захворіло в Україні
635,689
Померло в Україні
11,075
Вилікувалось в Україні
291,060
Верховний суд розірвав договір між Ощадбанком та «Укртелекомом» Ахметова на майже 1,5 млрд грн

Верховний суд розірвав договір між Ощадбанком та «Укртелекомом» Ахметова на майже 1,5 млрд грн

Верховний суд ухвалив нове рішення, яким повністю відмовив «Укртелекому» в задоволенні його позовних вимог до Ощадбанку

Верховний суд розірвав договір між Ощадбанком та 	«Укртелекомом» Ахметова на майже 1,5 млрд грн
Фото: УНІАН

Верховний суд (ВСУ) 23 липня 2019 року розірвав договір купівлі-продажу облігацій, заборгованість за якими становить майже 1,5 млрд грн між Ощадбанком та  «Укртелекомом», що належить олігарху Рінату Ахметову. Про це повідомляє прес-служба Ощадбанку. 

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Ощадбанку на рішення Господарського суду  Києва від 27 вересня 2018 року та постанову Північного апеляційного господарського суду від 18 лютого 2019 року та скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій про розірвання договору купівлі-продажу облігацій (емітентом яких є ТОВ «ЕСУ» – мажоритарний акціонер Укртелекому), укладеного між Ощадбанком та Укртелекомом.

Верховний суд ухвалив нове рішення, яким повністю відмовив «Укртелекому» в задоволенні його позовних вимог до Ощадбанку.

Нагадаємо, раніше вимоги банку до компанії відхилив Верховний суд, а також суди нижчих інстанцій. Таким чином, держбанку відмовили в стягненні з компанії «ЕСУ» зазначеної суми боргу шляхом передачі 92,8% акцій «Укртелекому», які її належать.

Свої позовні вимоги Ощадбанк обгрунтовував тим, що «Укртелеком» не виконав зобов'язання за договором купівлі-продажу цінних паперів від 15 вересня 2015 року та не викупив у держбанку облігації на 1 млрд грн.

У березні 2017 року «ЕСУ» мала погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак не зробила цього, допустивши дефолт. Найбільші власники цих паперів – Ощадбанк і «Укрексімбанк», кожен з яких має в портфелі облігації на суму близько 2 млрд грн. Випуск цих облігацій сприяв приватизації «Укртелекому».

У жовтні 2018 року Верховний суд відхилив основні вимоги державного «Укрексімбанку» до «Укртелекому «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті