Китайський автохолдинг BAIC купив 5% в німецькій Daimler

Китайський автохолдинг BAIC купив 5% в німецькій Daimler

Свої переваги отримала кожна із сторін

Китайський автохолдинг BAIC купив 5% в німецькій Daimler
фото /www.flickr.com/photos/saabhistory

Китайський державний холдинг Beijing Automotive Group (BAIC Group) купив 5%-й пакет акцій німецького автоконцерну Daimler. Про це повідомляє Automotive News.

Ця доля оцінюється у 2,8 млрд євро ($2,5 млрд).

До 2018 році BAIC був головним китайським партнером Daimler, доки інший китайський холдинг Zhejiang Geely не купив в німецькій компанії 9,69%.

Через високу вартість акумуляторів для електрокарів автовиробникам стало важко створювати доступні авто з нульовим рівнем викидів, що призвело до того, що деякі з них уклали альянси з китайськими партнерами. У березні Daimler погодилась створити СП з Geely для виробництва наступного покоління Smart.

Daimler привітав інвестиції BAIC.

«Ми дуже раді, що наш партнер BAIC є довгостроковим інвестором в Daimler»,- заявив гендиректор холдингу Ула Калленюс.

Geely відмовилась коментувати угоду BAIC-Daimler.

BAIC,зі своєї сторони, вважає цю угоду як природною еволюцію своїх відносин з Daimler.

«Ми прагнули укріпити наш союз з Daimler через інвестиції, – сказав глава BAIC Хеї Сюй.- Цей крок укріпляє нашу прихильність і рішучу підтримку менеджменту та стратегії Daimler».

Для BAIC підтримка зв’язків з Daimler є стратегічно важливою, оскільки його СП з Hyundai Motor має труднощі, а на попит на власні бренди тисне торгові війна між Вашингтоном та Пекіном.

Співпраця із західними брендами дає китайським компаніям потенційним доступ до технічного досвіду та довірою споживачів, оскілки вони прагнуть завоювати прихильність клієнтів у Європі та США.

Нагадаємо: за підсумками останнього кварталу в німецькій автопромисловості після майже десятирічного буму почався спад. 12 липня концерн Daimler «шокував галузь» повідомленням про те, що в другому кварталі замість операційного прибутку отримає збиток в розмірі 1,6 млрд євро, а також попередженням, що за підсумками всього 2019 року результат виявиться «істотно нижчим» ніж торік.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло