Захворіло у світі
6,382,952
Померло у світі
380,318
Вилікувалось у світі
2,731,342
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
НБУ звернувся до НАБУ щодо судді Баришівського суду який відсторонив Рожкову

НБУ звернувся до НАБУ щодо судді Баришівського суду який відсторонив Рожкову

У Нацбанку заявили, що позивачі у справі навмисне затягують її розгляд

НБУ звернувся до НАБУ щодо судді Баришівського суду який відсторонив Рожкову
Фото: УНІАН

Національний банк України (НБУ) звернувся до Національного антикорупційного бюро (НАБУ), щоб воно кваліфікувало дії судді Баришівськогосуду, який виніс рішення про відсторонення заступниці голови НБУ Катерини Рожкової. Про це повідомляє Громадське. 

«Національний банк звернувся до із заявою Вищої ради правосуддя, аби вона надала кваліфікацію діям судді, який виносив цю ухвалу. Також НБУ звернувся до Національного антикорупційного бюро аби останнє кваліфікувало дії судді, який виносив таку ухвалу. Ці заяви подані, чекаємо реакцію», – розповів начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Також у Нацбанку заявили, що позивачі у справі навмисне затягують її розгляд, адже вони не прийшли на засідання Київського апеляційного суду, яке відбулося 25 липня, та подали заяву про відвід суддів. Суд визнав відвід необґрунтованим і відправив справу на перерозподіл іншому судді для вирішення питання про відвід.

Нагадаємо: у квітні 2018 року суд заборонив Рожковій виконувати обов'язки замголови НБУ та брати участь у засіданнях правління Нацбанку. Суд задовольнив заяву народного депутата Ігоря Луценка про забезпечення його позову щодо замголови НБУ. Пізніше НБУ оскаржив ухвалу суду щодо відсторонення Рожкової в апеляційному порядку. Нацбанк подав заяви до Вищої ради правосуддя та правоохоронних органів щодо перевірки дій судді.

НБУ 14 червня подав у Баришівский районний суд Київської області клопотання про скасування вжитих за рішенням суду від 11 червня заходів забезпечення позову шляхом встановлення заборони першому заступнику глави Катерині Рожковій брати участь у засіданнях правління та виконувати покладені на неї посадові обов'язки.

3 липня цього року, Баришівський районний суд Київської області вирішив відсторонити Катерину Рожкову від виконання обов'язків першого заступника глави НБУ.

Нещодавно, 23 липня стало відомо, що справу Катерини Рожкової перенесли з Баришівського суду до Київського апеляційного.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті