Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Білорусь попередила про зниження поставок дизпалива і бензинів в Україну восени

Білорусь попередила про зниження поставок дизпалива і бензинів в Україну восени

Утім в серпні поставки будуть збільшені

Білорусь попередила про зниження поставок дизпалива і бензинів в Україну восени
фото www.flickr.com/photos/petersoncat

Державний експортер «Білоруська нафтова компанія» (БНК) збільшить постачання дизельного палива на ринок України в серпні 2019 року до 220 000 тонн.  Про це enkorr заявив заступник гендиректора з комерційних питань ЗАТ «БНК» Сергій Гриб.

«У серпні плануємо поставку в Україну близько 220 000 тонн дизпалива, включаючи відвантаження з «Нафтан» (один з двох білоруських нафтопереробних підприємств – ред.). Основну частку складуть обсяги в рамках терм-контрактів, трохи спот, решта будуть вивантажувати давальці », – повідомив Гриб.

 За даними видання, середньомісячний обсяг поставок білоруського ДП в 2019 році за підсумками першого півріччя склав 180 000 тонн і переважно був сформований за рахунок терм-контрактів.

Відносно вартості додаткових партій топ-менеджер БНК заявив, що контракти укладені за цінами, які були сформовані на майданчику Білоруського нафтового торгового дому (БНТД), де реалізуються спотові партії нафтопродуктів.

Тим часом в БНК попереджають про зниження відвантажень у вересні-жовтні в зв'язку з плановим ремонтом Мозирського НПЗ, а також розпалом сільгоспробіт в Білорусі.

«Через ремонт істотне зниження відвантажень буде не тільки за дизпаливо, але і по бензинах. З огляду на досвід минулого року, ми навіть внесли відповідний пункт до договорів з нашими українськими контрагентами», – розповів заступник гендиректора БНК.

Нагадаємо: раніше стало відомо, що один з найбільших постачальників нафтопродуктів в Україні Wexler Group з 1 серпня цього року призупиняє поставки дизельного палива з Росії.

До цього Кабінет міністрів ухвалив постанову, якою ввів спеціальне мито на імпорт із Російської Федерації дизельного палива та скрапленого газу. 

18 квітня Росія ввела санкції щодо України, що передбачають обмеження на поставку нафтопродуктів. За рішенням уряду РФ, вивезення ЗВГ і ДТ з Росії в Україну можливий тільки при наявності спеціального дозволу Мінекономрозвитку РФ. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті