США продовжили дозвіл на цивільну ядерну співпрацю в Ірані

США продовжили дозвіл на цивільну ядерну співпрацю в Ірані

США на 90 днів продовжили дозвіл на міжнародне ядерне співробітництво в Ірані, що дозволить ряду країн забезпечувати в Ірані «цивільний характер» ядерних дослідів

США продовжили дозвіл на цивільну ядерну співпрацю в Ірані
фото www.flickr.com/photos/50525612@N05

Адміністрація США хоче знову дозволити обмежене міжнародне співробітництво у цивільних ядерних проектах в Ірані. Як заявив радник президента США з національної безпеки Джон Болтон, мова йде про повторне продовження дозволу на 90 днів, передає DW.

Останнього разу США продовжували подібний дозвіл в травні. Серед іншого, йдеться про деякі проекти на таких іранських атомних об'єктах як Арак, Фордо і Бушер. Рішення Білого дому дозволить Росії і європейським країнам продовжувати співпрацю з Іраном з метою забезпечення на місцях «цивільного характеру» дій.

Нагадаємо: у 2018 році США в односторонньому порядку вийшли з ядерної угоди з Іраном. Європейські учасники угоди – Німеччина, Франція і Великобританія – намагаються зберегти угоду. Після виходу з договору, США почали поетапно вводити санкції щодо Ірану, намагаючись змусити Тегеран переглянути умови ядерної угоди.

Як повідомлялось, в середині травня Іран офіційно припинив дотримуватися деяких зобов'язань ядерної угоди, укладеної зі світовими державами в 2015 році. 

У червні Тегеран повідомив, що зробить другу серію кроків, які порушують його зобов'язання в рамках ядерної угоди. Згідно із ними, Тегеран буде вважати за можливе зберігати понад 300 кг збагаченого урану врозріз з умовами укладеного в 2015 році Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми.

Як повідомлялось, раніше іранська сторона заявила, що має більше низькозбагаченого урану, ніж дозволяють умови угоди. У відповідь на це президент Дональд Трамп сказав, що Тегеран «грає з вогнем».

Однак після цього іранський президент Хасан Роухані заявив, що Тегеран сам буде визначати необхідний їм рівень збагачення урану.  «Від 7 липня ступінь збагачення більше не буде обмежуватися 3,67%. Ми знімаємо з себе це зобов'язання», – сказав він.

Нещодавно влада Ірану офіційно голосила про посилення збагачення урану за межами ліміту, який встановлений ядерною угодою 2015 року. Країна також попередила, що продовжуватиме скорочувати свої зобов'язання щодо ядерної угоди кожні 60 днів , якщо інші країни-підписанти не захистять її від американських санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію