ArcelorMittal завершив ІІ квартал 2019 року із чистим збитком $447 млн

ArcelorMittal завершив ІІ квартал 2019 року із чистим збитком $447 млн

Чистий борг компанії за останні три місяці збільшився на $1 млрд - до $10,2 млрд на кінець червня

Цей матеріал також доступний російською
ArcelorMittal завершив ІІ квартал 2019 року із чистим збитком $447 млн

Найбільший сталевиробник світу ArcelorMittal завершив ll квартал 2019 року із чистим збитком $447 млн, проти чистого прибутку в розмірі $1,865 млрд за аналогічний період минулого року. Про це із посиланням на прес-службу компанії пише Інтерфакс-Україна.

Причиною цього стало зниження цін та підвищення видатків на сировину.

Прибуток до податкових, відсоткових та амортизаційних виплат (EBITDA) впав до $1,555 млрд у порівнянні із $3,073 млрд. Виручка скоротилася – до $19,279 млрд з $19,998 млрд роком раніше.

У ll кварталі ArcelorMittal збільшила надходження на 4,8% – до 22,8 млн тонн, за підсумками першого півріччя – на 3,5%, до 44,6 млн тонн. Поставки залруди зросли у квітні-червні на 6,1% – до 15,5 млн тонн, за шість місяців – на 3%, до 29,3 млн тонн.

Чистий борг компанії за останні три місяці збільшився на $1 млрд і на кінець червня складав $10,2 млрд.

«Із урахуванням слабкого попиту та високого рівня імпорту в Європі, компанія здійснила кроки для приведення обсягів свого європейського виробника у відповідність до поточного ринкового попиту. За підсумками раніше оголошених скорочень, на друге півріччя заплановане зниження обсягів випуску в Європі майже на 4,2 млн тонн», – зазначається в повідомленні.

ArcelorMittal прогнозує збільшення світового попиту на сталь в 2019 році на 0,5-1,5% (попередня оцінка складала 1-1,5%). В том числі без урахування Китая підйом очікується в діапазоні 0,5-1% (раніше 1-2%), у США – 0-1%, при цьому в Європі прогнозується зниження попиту на 1-2%.

Котирування акцій ArcelorMittal на торгах у Франкфурті у четвер піднімаються на 1,4%. З початку поточного року капіталізація сталевиробника впала на 18,7% – приблизно до 14,7 млрд євро.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, СБУ порушила кримінальну справу у відношенні «ArcelorMittal Кривий Ріг» через  забруднення довкілля, під час обшуку на підприємстві,  СБУ вилучила частину обладнання «ArcelorMittal Кривий Ріг» та зупинила інвестпроект вартістю $150 млн.

Згодом бізнес висловив стурбованість ситуацією, що склалася навколо «ArcelorMittal Кривий Ріг», зазначивши, що Європейська бізнес-асціація  розглядає це як сигнал перезрілої реформи правоохоронних органів.

При цьому в ArcelorMittal заявили, що отримають $1 млн збитків через дії СБУ.

Пізніше 4-ий номер у виборчому списку партії «Слуга народу» Давид Арахамія спрогнозував, що скандал з «ArcelorMittal» вщухне вже за 2-3 тижні і додав, що немає ніякої заборони для компанії продовжувати господарську діяльність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію