Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
Пожежники виклали в мережу зйомку палаючих сибірських лісів (ВІДЕО)

Пожежники виклали в мережу зйомку палаючих сибірських лісів (ВІДЕО)

Слідчий комітет РФ порушив першу кримінальну справу через халатність, що призвела до масштабних пожеж

Пожежники виклали в мережу зйомку палаючих сибірських лісів (ВІДЕО)
Такий вигляд мають сибірські пожежі з космосу
Фото: госкорпорация «Роскосмос»

У Сибіру тривають масштабні лісові пожежі: площа загоряння вже перевищила 3 млн гектари. Недалеко від селища Куюмба (Красноярський край) пожежні зняли на відео, як вони проїжджають через палаючий ліс. Кадри по-справжньому моторошні: вогонь і дим застеляють все навколо.

Це одна з тих ділянок, які відносяться до т.зв. «зони контролю» – в цих зонах пожежі не гасять, оскільки, за твердженням місцевої влади, фінансові затрати на гасіння будуть перевищувати економічні збитки від самої пожежі.

За останніми даними, в Росії у зв’язку з масштабними пожежами порушено першу кримінальну справу за статтею про халатність при виконанні службових обов’язків.

Обвинуваченими у справі проходять посадові особи регіонального Міністерства лісового господарства у Красноярському краї, йдеться в повідомленні на сайті Слідчого комітету. Їх прізвища не називаються.

За даними слідства, з березня по серпень посадові особи не гасили наявні лісові пожежі. Через це полум'я перекинулося на дерева на значній території.

«Вирішується питання про призначення і проведення необхідних експертиз, допитуються свідки, проводяться обшуки в Міністерстві лісового господарства краю, регіональному управлінні МНС», – вказали слідчі.

За даними «авіалісохорони» на 1 серпня, в Красноярському краї активно гасять близько 60 пожеж на території 24,3 га. Ще за 60 пожежами у важкодоступних і віддалених частинах області на площі 1 млн га рятувальники спостерігають. Також складна ситуація з лісовими пожежами – в Якутії, Бурятії, Іркутської області і Хабаровському краї, йдеться в повідомленні.

За оцінкою МНС, всього пожежами охоплено в Росії близько 3 млн га тайги. Глава Мінприроди РФ Дмитро Кобилкін заявив, що загальна площа лісових пожеж в цьому році на 12% більша за рівень минулого року. Основна причина їх виникнення – сухі грози.

За розпорядженням президента Владіміра Путіна, до боротьби з пожежами підключилася авіація Міноборони РФ.

Нагадаємо, американський президент  Дональд Трамп в розмові з Путіним запропонував допомогу в гасінні пожеж у Сибіру.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті