Захворіло у світі
18,288,573
Померло у світі
693,805
Вилікувалось у світі
10,913,524
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Відсьогодні набуває чинності закон про органічну продукцію

Відсьогодні набуває чинності закон про органічну продукцію

На базі даного закону мало бути розроблено 12 нормативно-правових актів, однак, через бюрократичні перепони вони ще не готові

Відсьогодні набуває чинності закон про органічну продукцію
Фото: pixabay.com

Сьогодні, 2 серпня, набуває чинності закон про органічну продукцію. Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

В основу закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» покладено відповідний Регламент ЄС (N 889/2008 від 5 вересня 2008 року).

Водночас, на базі даного закону Міністерство аграрної політики (Мінагрополітики) мало бути розроблено 12 нормативно-правових актів до 2 серпня.

«Однак, через бюрократичні перепони вони ще не готові», – наголошують у ЄБА.

Закон впроваджує шість ключових нововведень, важливих для роботи бізнесу:

  1. Вводиться контроль і реєстрація операторів органічного виробництва та акредитація сертифікаційних органів. Це означає, що компанії, котрі мають намір працювати на українському ринку (виробники чи переробники), повинні сертифікуватися за українськими стандартами.

  2.  Створюються відповідні реєстри (операторів, органів сертифікації, органічного насіння та садівного матеріалу), до яких Мінагрополітики забезпечить вільний, цілодобовий і безоплатний доступ. Реєстр органічного насіння і садівного матеріалу міститиме інформацію про перелік органічного насіння і садівного матеріалу, придатного для використання відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, отриману від операторів органічного ринку.

  3.  Виробники органіки щорічно проходитимуть сертифікацію, якої наразі немає.

  4. Власники органічних підприємств погоджуватимуть маркування органічної продукції з органом сертифікації (вони будуть визначатись Мінагрополітики). 

  5.  Продукцію, що не відповідає вимогам законодавства щодо органічного виробництва та маркування буде вилучено за результатами перевірки Держпродспоживслужби.

  6. Сертифікуватись буде не сам органічний продукт, а процес цього виробництва або обігу. 

Разом з тим, вже є непоодинокі випадки приписів від Антимонопольного комітету (АМКУ) щодо органічної продукції, а саме, відсутності інформації в реєстрі і, відповідно, сертифікації органічного виробництва. Наразі незрозуміло, чи справді бізнес чекають штрафи з 2 серпня. 

Раніше повідомлялося, що уряд запровадив нові вимоги якості та безпечності молока. Вимоги стосуються всіх операторів ринку молока та молочних продуктів незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов'язана з виробництвом, переробкою та введенням в обіг зазначеної продукції.

Нагадаємо: Мінагрополітики ще у серпні 2018 року повідомило, що органи сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції для включення до відповідного Державного «органічного» реєстру мають відповідати вимогам нового законодавства про органічне виробництво та подати відповідні документи протягом 6 місяців з дня введення в дію нового закону про маркування органічної продукції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті