Молочний індекс у липні виріс на 2,8%

Молочний індекс у липні виріс на 2,8%

Причини зростання - збільшення цін на молоко і дешевший кормовий мікс

Молочний індекс у липні виріс на 2,8%
Фото: pixabay.com

Український молочний індекс (УМІ) виріс в липині  на 2,8% порівняно до червня цього року. Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

«Молока в Україні все менше. І це дозволяє тим, хто займається професійним його виробництво, зараз трошки краще заробляти. Але від цього ми не стаємо конкуретнішими, і наші молочні продукти також. Що вплинуло на менші обсяги виробництва? Одна з моїх теорій – невизначеність з ринком землі. Інвестувати гроші в будь-що люди не поспішають, адже якщо дійсно відкриється ринок, доведеться землю викупати. А це непродуктивні інвестиції, бо ці кошти могли б піти на нові ферми», – зауважив Ярмак.

За його совами, УМІ встановив новий рекорд для липня за всю історію спостережень ФАО (8 років).

Умовна прибутковість виробництва молока в комерційних господарствах України була в липні 2019 року вже на 33,6% вищою, за минулорічну в тому ж місяці. 

УМІ в липні 2019 був на 23% вищим, ніж в середньому за останні 7 років для цього місяця.

Крім того, кумулятивно за перші сім місяців 2019 року УМІ був вищим за минулорічний на 16,4%, вищим за середній за цей період протягом останніх семи років на 9,3%. 

Зростання цін на молоко і дешевший кормовий мікс – причини зростання молочного індексу.

Ярмак вважає, що УМІ стабілізуєьтся і збалансується у серпні. Але в поточному сезоні УМІ може зрости під впливом дефіциту молока, тоді експорт молокопродуктів, якому й так заважає сильна гривня, ще більше знизиться.

Раніше повідомлялося, що уряд запровадив нові вимоги якості та безпечності молока. Вимоги стосуються всіх операторів ринку молока та молочних продуктів незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов'язана з виробництвом, переробкою та введенням в обіг зазначеної продукції.

Нагадаємо: наприкінці липня цього року Україну було включено до переліку країн, з яких дозволений експорт до Японії сирого молока та молочних продуктів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію