Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
В Японії представили публіці «літаючий автомобіль» власної розробки

В Японії представили публіці «літаючий автомобіль» власної розробки

Машина зможе як літати в повітрі, так і їздити по землі

В Японії представили публіці «літаючий автомобіль» власної розробки
AP Photo/Koji Sasahara

Один з найбільших виробників електроніки, японська компанія NEC в понеділок показала пресі свою нову розробку – машину, яка поєднує здатність рухатися по автомобільних дорогах і літати по повітрю. Концепт при підтримці 4-х пропелерів піднявся в повітря на 3 метри і провисів там близько хвилини, передає Associated Press.

Випробування проходило в передмісті Токіо на закритій сіткою території, при цьому апарат був прив'язаний до землі. Приготування, такі як повторні перевірки машин і попередження журналістам одягати шоломи, зайняли більше часу, ніж дві короткі демонстрації.

Під час випробувань в салоні автомобіля не було пасажирів.

Апарат, який розробляє NEC, призначається для перевезення людей. Уряд Японії хоче, щоб країна стала лідером в галузі літаючого транспорту. Літальні апарати почнуть доставляти вантажі до 2023 року, а запуск пасажирських перевезень в містах заплановано до початку 2030-х років.

«Японія – густонаселена країна, і це означає, що літаючі автомобілі можуть значно полегшити дорожній рух», – сказав Коджі Окада, який курирує розробку апарату в NEC.

Аналогічними розробками займаються кілька компаній по всьому світу. У США такий проект є в Uber. Один із засновників Google Ларрі Пейдж інвестує в стартап Kitty Hawk, який веде розробку літаючого автомобіля.

В Японії розробки по літаючих автомобілях веде стартап Cartivator. Його машина тестувалася в 2017 році, але її тестовий політ закінчився невдачею – пристрій розбився.

Нагадаємо, у США представили новий літаючий автомобіль, продажі якого почнуться вже в 2019 році.

Крім того, компанія Rolls-Royce також не пасе задніх і працює над власним літаючим авто.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті