Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Нацбанк скасував обмеження купівлі валюти за кредитні кошти

Нацбанк скасував обмеження купівлі валюти за кредитні кошти

Тепер купувати іноземну валюту можна за рахунок кредитних коштів у гривні без обмежень по сумі

Нацбанк скасував обмеження купівлі валюти за кредитні кошти
Фото Shutterstock

Національний банк України (НБУ) дозволив бізнесу купувати іноземну валюту за рахунок кредитних коштів у гривні без обмежень по сумі. Про це повідомили у НБУ.

Зазначене послаблення дасть змогу підприємствам ефективніше управляти ліквідністю і купувати необхідні обсяги валюти для виконання власних зобов’язань у зручний для себе час», – йдеться в повiдомленнi.

Разом з цим удосконалено валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями. Банки зобов’язані завершувати нагляд за експортними операціями впродовж 5 робочих днів з моменту отримання від Нацбанку інформації про зміну обслуговуючого банку в митній декларації клієнта.

«Це дозволить уникати подвійного контролю клієнтської операції», – наголошує регулятор.

Крім цього, уточнено порядок здійснення нагляду за імпортними операціями у випадку зміни обслуговуючого банку в митній декларації.

Всього від початку року скасовано вже понад 30 валютних обмежень. Зокрема, було повністю скасовано обов’язковий продаж валютних надходжень бізнесом, попереднє резервування гривні для купівлі валюти та обмеження на репатріацію дивідендів за кордон. Чергові валютні послаблення затверджені Постановою Правління Національного банку №104 від 6 серпня 2019 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Вона набуває чинності з 8 серпня 2019 року.  

Раніше повідомлялось, що НБУ скасував обмеження на перерахунок дивідендів за кордон.

Скасування ліміту на репатріацію дивідендів є третім суттєвим валютним послабленням за останні три тижні. Раніше Національний банк скасував вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень і ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном.

Загалом з початку року Нацбанк скасував вже понад 30 обмежень на валютному ринку. Валютна лібералізація продовжуватиметься відповідно до темпів поліпшення макроекономічної ситуації. Її кінцева мета – вільний рух капіталу.

Детальніше про скасування обмежень валютного ринку і їх вплив на економіку України читайте в матеріалі Mind: «Валютна свобода: як скасування обов’язкового продажу валюти вплине на економіку «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті