ФГВФО призначив торги чергового мегапулу на вересень

ФГВФО призначив торги чергового мегапулу на вересень

Стартова ціна пулу складає 409,8 млн грн

ФГВФО призначив торги чергового мегапулу на вересень
Фото: pixabay.com

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) призначив торги чергового мегапулу, що включає в себе активи, які виставлялися на продаж у складі 1-1,5-мільярдних пулів, на 12 вересня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

Стартова ціна пулу складає 409,8 млн грн. Кожен актив був проторгований  від 2 до 23 разів. Прострочка за всіма кредитами в середньому понад 3 роки. У багатьох активів існують проблеми з заставою. 

Близько 15% кредитів – беззаставні, суттєва решта втратили забезпечення пізніше в процедурі стягнення боргів, контрольованого банкрутства боржників, через схемні операції з цінними паперами, фіктивною заставою або в інший спосіб, чимало активів обтяжені кримінальними провадженнями.

Цей пул було сформовано за календарним підходом. До його складу входять права вимоги та інші майнові права за кредитними договорами, що укладені з суб’єктами господарювання та фізичними особами, а також дебіторська заборгованість та нерухомість, зокрема, будівля спортивного клубу, боулінгу з баром та основними засобами у вигляді обладнання, загальною площею 2319,6 кв.м., що знаходиться в місті Кременчук.

Загалом пул складається з активів сімнадцяти неплатоспроможних банків, а саме: АТ «Дельта Банк», АТ «Банк «Фінанси та Кредит», ПАТ «ВБР», ПАТ «Інтеграл-банк», ПАТ «Енергобанк», ПАТ «КБ «Надра», ПАТ «Кредитпромбанк», АТ «Імексбанк»,  ПАТ «Банк Михайлівський», ПАТ «Діамантбанк», ПАТ «Платинум Банк», ПАТ «Профіт Банк», ПАТ «Радикал Банк», ПАТ «Укрбізнесбанк», ПУАТ «Фідобанк», ПАТ «Банк «Київська Русь» та АТ «Родовід Банк».

Торги відбудуться за голландською моделлю аукціону. Організатор відкритих торгів ТОВ  «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн».

Нагадаємо: на початку серпня ФГВФО реалізував перший мегапул з невикуплених раніше активів, що виставлялися на торги у складі 1-1,5-мільярдних пулів за 91,96 млн грн. До цього 17 липня ФГВФО виставив на продаж два мегапули, що включають в себе активи, які виставлялися на торги у складі 1-1,5-мільярдних пулів, але не були викуплені. Кожен з активів вже виставлявся на торги від 2 до 21 раз. Середня прострочка по всім кредитам близько 6,5 років. Торги відбудуться 6 та 14 серпня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті