Українські підприємці майже вичерпали квоти на міжнародні перевезення вантажів на авто у бік Польщі

Українські підприємці майже вичерпали квоти на міжнародні перевезення вантажів на авто у бік Польщі

Бізнес скаржиться на нестачу автодозволів на міжнародні перевезення

Українські підприємці майже вичерпали квоти на міжнародні перевезення вантажів на авто у бік Польщі
Фото: pixabay.com

Станом на початок серпня цього року, українські підприємці майже вичерпали квоти дозволів на міжнародні перевезення вантажів автомобільним транспортом у напрямку Польщі. Про це йдеться в повідомленні Європейської бізнес асоціації (ЄБА).

Якщо раніше кількості виданих дозволів вистачало на 9-10 місяців, то наразі деякі види було вичерпано практично за півроку. Компанії стикаються з серйозною нестачею авторизованого транспорту для здійснення зовнішньоторговельних операцій з країнами Євросоюзу.

Через проблему з дозволами існує загроза затримок у постачанні товарів в країни ЄС, а також можливі перебої з імпортом сировини та готової продукції з Європи, а порушення термінів доставки вантажів негативно впливає на відносини українських підприємців з європейськими партнерами та на бізнес-імідж України в цілому.  

Для збереження та пришвидшення темпів міжнародної торгівлі необхідно збільшити кількість дозволів між польською та українською сторонами. Експерти Асоціації тісно співпрацюють із усіма дотичними відомствами для врегулювання цієї проблеми, однак попри усі зусилля вона все ще не втрачає актуальності.

«Зважаючи на це, Європейська Бізнес Асоціація звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням підняти питання збільшення квоти автодозволів під час зустрічі з президентом Польщі та сприяти вирішенню даної проблеми у довгостроковій перспективі», – йдеться в повідомленні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло