Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
НАЗК вирішило надати державне фінансування 11 политичним партіям

НАЗК вирішило надати державне фінансування 11 политичним партіям

Всі політичні партії виконали умови для отримання коштів з державного бюджету

НАЗК вирішило надати державне фінансування 11 политичним партіям
Фото: pixabay.com

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) прийняло рішення про надання політичним партіям державного фінансування їх статутної діяльності. Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Фінансування відбувається на підставі результатів останніх позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Право на отримання державного фінансування статутної діяльності отримали 11 політичних партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Європейська солідарність», «Голос», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Сила і честь», «Опозиційний блок», «Українська стратегія Гройсмана», «Партія Шарія», «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Всі 11 політичних партій виконали умови для отримання коштів з державного бюджету, зокрема  зобов’язання про відкриття окремого гривневого рахунку  в установі банку України, зауважила координатор напряму запобігання політичній корупції у Національному агентстві, член НАЗК Наталія Корчак.

Політичні партії отримують право на держфінансування їхньої статутної діяльності з дня, наступного за днем відкриття першого засідання Верховної Ради України, обраної на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня  2019 року.

Фінансування статутної діяльності політичних партій у перший рік нового скликання Верховної Ради починається з 1 січня з одночасним виділенням коштів, на які політичні партії мають право, за час, що минув з дня, наступного за днем відкриття першого засідання Верховної Ради нового скликання.

Раніше повідомлялося, що наприкінці липня НАЗК прийняло рішення про надання політичним партіям державного фінансування їх статутної діяльності у IІІ кварталі цього року.

Нагадаємо: партія «Європейська солідарність» перемогла на закордонному виборчому окрузі.

Раніше, президент Зеленський і партія «Слуга народу» повідомляли про можливу співпрацю з партією «Голос». П'ятий президент Порошенко також назвав своїм партнером у майбутньому парламенті партію Вакарчука.

Як писав Mind, президент Володимир Зеленський заявив про намір достроково розпустити парламент ще під час своєї інаугураційної промови. Пізніще парламентарі вирішили оскаржити в Конституційному суді  указ президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VIII скликання.

Згодом, низка депутатів вирішили перевірити конституційність даного рішення, тож результатом конституційного подання стало визнання КСУ конституційним рішення про розпуск Ради. Це дозволило провести позачергові парламентські вибори.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті